Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?

Daire tasarımı, duvar sanatı seçmekten bir ruh hali panosu oluşturmaya kadar her konuda size yardımcı olabilir. Mutfağınızın yenilenmesi için zemin seçimi veya yeni daireniz için bir renk paleti seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Ev, Daire Dekorasyonu

Ev daire dekorasyonunda önemli olan en iyi konforu ve prestiji yakalayabilmektir. Bunun için dekorasyonu yapmadan önce çiziminin gerçekleştirilmesini sağlamak gerekir. Bu konuda internet üzerinden ya da seçtiğiniz firmadan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ev daire dekorasyonuna gelişi güzel başlamış olmak bir süre sonrasında sıkılmanıza da neden olabilir.

Ev, Daire Dekorasyonu Firmaları

Bir ev tasarımı projesine başlarken,  ilham almak ve bu ilhamı tek bir yerde düzenlemek için kullanışlıdır. Küçük bir daireye sahip olmak istenen iç tasarım fikrini hayata geçirmek söz konusu olduğunda zorlayıcı olabilir. İşte hem estetik hem de işlevsel olan iki odalı bir daire örneği. Peki bunu nasıl yaptılar Gördüğünüz gibi, ev planı bir koridor, iki oda (sol ve sağ), bir mutfak ve bir banyodan oluşuyor. Yüksek düzeyde uygulanabilirlik elde etmek için tasarımcılar evin her köşesinden faydalandı. Koridor (kırmızı duvar kağıdının bulunduğu alan) misafirperverdir ve ayrıca küçük bir masa ve koltuk gibi bazı entegre mobilya unsurlarına sahiptir. Bu, onu kendi başına bir odaya dönüştürür. Beyaz ve yüksek duvarlar boşluk hissi veriyor. Oturma odası moderndir ve pencerenin yanında rahat bir okuma alanına sahiptir.

Ev, Daire Uygulama Firmaları

Yeni bir daireyi eviniz gibi hissettirmeye çalışmak, özellikle çalışmanız gereken alan küçük olduğunda zor olabilir. Kalıcı değişiklikler yapamamanıza yardımcı olmaz. Üstelik yerinizin ne yapacağınız konusunda hiçbir fikrinizin olmadığı garip boyutları veya garip özellikleri olabilir.

Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?
Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?

Duvar Aplikleri İle Aydınlatın

Aydınlatmayı içeren küçük apartman tasarım fikirleri arıyorsanız, duvar aplikleri tercih edilebilir. Birçok duvar aplik seçeneği duvara takılabilir, böylece tüm kablolama sorunu hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Hatta bazıları dönerek aydınlatmanızda size ekstra esneklik sağlar.

Mobilyaları Yerden Uzak Tutun

Annenizin eskiden “ayaklarınızı koltuktan uzak tutun” dediği gibi, en iyi daire tasarım fikirlerinden biri, mobilyalarınızı yerden uzak tutmaktır.Çünkü hiçbir şey küçük bir alanı, yere serilmiş büyük bir kanepe gibi daha küçük gösteremez. Bunun yerine, küçük alanınızın daha geniş görünmesini sağlamak için yerden yüksekte duran mobilyalar kullanmayı deneyin. Bu koltuk gibi uzun konik ayaklı parçalar mükemmel bir seçimdir.

Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?
Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?

Halınızın Üzerini Kapatmak

En iyi küçük apartman tasarım fikirlerinden biri, çekici olmayan zemini güzel bir halıyla kaplamaktır. Bir halı sadece stil katmakla kalmaz , aynı zamanda düzeninizdeki bölgeleri tanımlamaya da yardımcı olur. Ayrıca, halıların sarılması ve taşınması kolaydır, yani bir sonraki yerinize gidebileceğinizi bilerek yatırım yapabilirsiniz.

Mekanınızı Mobilyanızla Bölün

Küçük dairede ayrı yemek ve oturma odaları yoktur. Ancak, alanı bölmek için mobilyalarınızı kullanarak yine de farklı “bölgeler” oluşturabilirsiniz. En iyi küçük apartman tasarım fikirleri arasında, yemek odasını iki ayrı alana bölen duvar gibi hareket edip kanepenizin arkasını kullanmaktır . Favori numaralarımızdan bir diğeri de yatak odanız ile yaşam alanlarınız arasında ayırıcı olarak kitaplık kullanmaktır.

Duvar Resimleri

Bir daire kiralamak genellikle duvarlarda delik açamayacağınız anlamına gelir. Ancak bu, evinizde güzel sanat eserlerini sergileme şansını kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez! Bunun yerine, resmi bir şifonyere veya rafa koyun ve duvara yaslayın.

Ev daire dekorasyonunda öncelik sizin ne düşündüğünüz ve nasıl bir tarz oluşturmak istediğinizle yakından ilgilidir. Kendiniz için hazırlayacağınız güzel alanlarda daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder