Karanlık Mekanları Aydınlatmak İçin 5 Farklı Öneri

Karanlık Mekanları Aydınlatmak İçin 5 Farklı Öneri

Ev dekorasyonunu en iyi şekilde ortaya çıkaracak şeylerden biri de kesinlikle evin aydınlatma sistemidir. Dekorasyonunuzda yer alan mobilyalar, aksesuarlar ve daha diğer eşyaların tam anlamıyla kendini yansıtabilmesi için kesinlikle aydınlatma sistemi özenle seçilmelidir. Aydınlatma konusunda evinizin gün ışığı alıp almadığı önemli bir unsurdur. Eğer gün ışığı evinize rahatlıkla giriyorsa buna uygun olarak aydınlatmalar seçmelisiniz.

Gün ışığı giren ev için aydınlatma tasarımı daha kolaydır. Eğer yeteri kadar gün ışığı almıyorsa da daha titiz davranmanız gerekir. Bu yüzden karanlığı aydınlatmak evinizin aydınlık görünmesi için en iyi aydınlatma sistemi tasarımlarına yönelmelisiniz.

  1. Avize

Karanlık evler için gayet uygun olan ve ihtiyacı karşılayan aydınlatmalar açısından en sık kullanılanı avizelerdir. Hem dekorasyon olarak hem de farklı tasarımlar sayesinde evinize farklılık katabilirsiniz. Bu açıdan dikkat etmeniz gereken detaylar elbette var. Bunlardan ilki kullanmanız gereken avize sayısıdır. Ve bu avizelerin aydınlatma gücüdür.

Büyük bir alan için aydınlatma ne kadar kuvvetli olursa o kadar iyi olur. Ancak küçük alanlar için daha düşük ışık gereklidir. Çünkü bu evi aydınlatayım derken çok fazla parlak görünüme sebebiyet verebilir. Tasarımınızda yer verecek olduğunuz avizelere bu yönüyle dikkat etmeniz çok önemlidir. Aydınlatma sistemi konusuna evinizde önem verdiğiniz diğer unsurlar kadar dikkat etmenizde fayda var.

ilginiz çekebilir : Mobilyalarınızı Ön Plana Çıkaracak 13 Püf Nokta

  1. Sarkıt Aydınlatma

Modern tasarımlar için dekorasyon konusunda en çok kullanılan aydınlatma sistemi sarkıt aydınlatmalardır. Hem estetik açıdan görüntüsü hem de ışık kuvveti ile ihtiyacınızı karşılayacağı kesin. Karanlık evler için en ideal aydınlatma türlerinden biri olan sarkıtları evinizin her alanı için kullanmanız mümkün. Mutfak, salon, yatak odası, oturma odası, yemek odası gibi alanlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz. İstediğiniz tasarımları bulabilir ve evinizin istediğiniz şekilde aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Tablolar

Evinizin aydınlanmasını ve yeteri kadar ışık almasını isterseniz bunun için yöntemlerden biri de aydınlık tablolar olacaktır. Bu tablolar genellikle led aydınlatma ile yapılmakta ve çok az enerji harcamaktadır. Geniş ve tarzınıza uygun bir tabloyu duvara asarak hem estetik açıdan hem de aydınlatma sistemi için istediğinizi bulmuş olursunuz. Evinize modern bir hava katacak olan bu tabloları denemenizde fayda var.

  1. Tavan Perdeler

Asma tavanlar içine yerleştirilen tavan perdeler ile eviniz daha aydınlık görünmektedir. Işığı çok daha fazla geçirme özelliği olan bu tasarımlarla tam da istediğiniz aydınlatmayı yakalamış olursunuz. Bu led sistemler sayesinde loş bir görüntüde elde edilmektedir. Tavan perdeler aydınlatma sistemi olarak koridor ve antrelerde kullanılmakta olup tercihe göre mutfakta, çocuk odasında ya da oturma odalarında da kullanılmaktadır.

ilginizi çekebilir :  Salonunuzu Kullanışlı Gösterecek 8 Mobilya

  1. Asma Tavan

Asma tavan içine gömülmüş olarak tasarlanan led sistemler aydınlatma sistemi olarak tercih edilebilir. Bunun için dilerseniz avizeleri ya da ledleri kullanabilirsiniz. Salon ve oturma odaları için gayet ideal olan bu modeli memnuniyetle seçebilirsiniz. Büyük odaları en iyi şekilde aydınlatacak olan asma tavanlar hem modern hem de şık görünümüyle evinizin havasını da değiştirebilir.

Estetik görünümü, kullanım kolaylığı ve ekonomik oluşuyla da tercih sebebidir. Kolay montaj ediliyor olması sadece evlerde değil dışarıdaki mekanlarda da tercih edilmesini sağlamaktadır. Aydınlatma sistemi konusunda titizlikle araştırma yapıldığında buna ek olarak evin dekorasyonuna da dikkat etmeniz önerilir. Çünkü karanlık evle için koyu renk dekorasyon fikirlerinden kaçınılması gerekir. Bu açıdan evin daha aydınlık olması ve karanlığın oluşmaması için canlı ve parlak renklere yönelmek gerekir.

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder