Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Genç odası deyince aklımıza duvarlarda ünlü resimlerinin olduğu, farklı müzik enstrümanlarına yer verilen dağınık odalar gelebilir. Fakat genç odalarıyla alakalı ön yargı yapmaya hiç gerek yoktur. Birçok farklı genç odası fikri bulunmaktadır. Genç odalarıyla alakalı sizlere bu yazıda vereceğimiz bilgileri uyguladığınızda odalarınızdan dışarı çıkmak istemeyeceksiniz. Sizlere bu yazımızda genç odası dekorasyon fikirleri hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle Çift Kişilik Yatakları Tercih Ederek İşe Başlayabilirsiniz!

Yetişkinlik dönemine adım atan gençlere yeni ve büyük bir yatak alarak onları mutlu etmenin vakti belki de çoktan gelmiştir. Yeteri kadar büyük bir odanız varsa, bunu çift kişilik bir yatakla süsleyin. Genç odası yatak modelleri genelde 90*200, 100*200 ya da 120*200 ebatlarındadır. Sizlere tavsiyemiz, yeterli bir alana sahipseniz, en az 120*200 büyük ve rahat bir yatak almanız odanızın daha iyi görünmesine ve daha olgun hissetmenize yardımcı olacaktır.

ilginizi çekebilir : Modern Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Depolama Alanlarını Önemseyin ve Genişletin!

Kitap, kıyafetler, hobiler ve hiper aktif yaşam tarzıyla gençlerin odalarının dağılmaya meyilli olduğunu biliyoruz. Bu sebepten ötürü genç odası için en önemli elemanlardan biri oldukça fazla depolama alanına sahip olmaktır. Sıfır bir genç odası takımı almak istiyorsanız; yeteri kadar raf, çekmece ve dolap sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Altında baza olan ya da çekmeceli genç odası yatakları tercih etmenizde yarar vardır. Ayrıca yatak altında saklama kapları kullanın. Oda büyüklüğüne göre komidin, şifonyer ve duvar raflarına yer verin. Ayrıca odanızdaki bütün boşlukları çocukların odasını düzenli tutmaya teşvik eden, pratik ve eğlenceli bir biçimde düzenleyin.

ilginizi çekebilir : Küçük Ofis Dekorasyonları Nasıl Olmalı?

Karakterlerini Yansıtmalarını Sağlayın!

Genç odaları içerisindeki en önemli detay; genç odası dekorasyonunun anne ve baba tarafından mı yapılması yoksa oda sakini tarafından yapılması mı? Farlı zevklere sahip olan gençlerin anne ve babaları için tasarım konusuna karar vermek oldukça zor olabilir fakat bizler yine de gençlerin odalarını ve isteklerini yansıtacak biçimde dekore edilmesinden yana olduğumuzu belirtelim. Sonuç olarak odayı kullanan kişi anne baba değil gençtir. Bu yüzden odasını istediği gibi dekore etmesinde gençleri haklı buluyoruz.

Özellikle ergenlik döneminde karakteristik özelliklerinin oturma süreci olduğunu zevklerinin sürekli olarak değişmesini sağlayacaktır. Bu süre zarfında çocukların karakterlerini baskı altına almak yerine değişime açık bir hale getirerek çocuklarla ortak bir nokta oluşturabilirsiniz. Örnek verecek olursa; bütün duvarlara farklı bir boya yapmak, tablolu raflar ve panolar, posterler ve kütüphane kullanabilirsiniz.

ilginiz çekilebilir : Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Farklı ve Ferah Bir Çalışma Alanı Oluşturun!

Üniversite dönemine yakın olan gençler, eğitim süreçlerinin en önemli noktasındadırlar. Bu dönemde olan gençler için çalışma ortamı oluşturmak oldukça önemli bir konudur. Çocuklarınız için dikkat dağıtmayan ve çekici bir çalışma ortamı oluşturmalısınız. Dağınıklığın önlenmesi için İskandinav modellere sahip olan bol çekmeceli çalışma alanlarını tercih ediniz. Çalışma masalarının pencereye yakın olma ve yataklarına uzak olan bir bölüme yerleştirmeyi deneyin. Ayrıca açık renklere sahip olan mobilyalara ve dikkat çekici olmayan aksesuarları tercih ediniz.

ilginizi çekebilir : En Şık Ofis Tasarımları- Fikirleri

Dinlenme Köşesi Oluşturun!

Modern genç odası tasarımları genelde ilgi çeken ve özel bir dinlenme köşesine ev sahipliği yapar. Gençler genellikle odalarında vakit geçirmeyi tercih ettikleri için sürekli olarak yataklarında ya da çalışma masasında oturmak zorunda kalan çocuklar için farklı ve özel bir dinlenme köşesi oluşturmak son derece mantıklı olabilir. Böylelikle ders molalarında kafalarını dağıtabilecekleri ve arkadaşlarıyla vakit geçirebilecekleri bir alana sahip olmuş olacaklardır.

Sizlere bu yazımızda genç odası dekorasyon fikirleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : iç mimarlık ofisleri istanbul

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder