Banyonuzu Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Banyonuzu Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Güne başlarken ilk ziyaret ettiğimiz ev içerisindeki alanların başında banyolar gelir. Bu yüzden banyolarımızın iç açıcı bir görünüme sahip olması son derece önemlidir. İyi bir görünüme sahip olan banyolarımızda bakım yapma hevesimiz artar ve kendimizle daha çok ilgileniriz. Özellikle kadınların en çok kullandığı alanlardan biri olan banyoların güzel bir görünüme sahip olması son derece önemlidir. Böylelikle sizlere banyolarınızı güzelleştirmek için pratik dekorasyon fikirleri sunacağız.

 

1- Havlu ve Bornoz Seçimi Son Derece Önemlidir!

Havlu ve bornozların sürekli olarak banyoda yer almaması durumlarında dahi, bu eşyaların banyo renkleri ve banyoda kullanılan boyalar ile uyumlu olmasına dikkat ederseniz, banyonuzun görünümünü ahenkli bir hale getirebilirsiniz.

2- Havlularınızı Dekorasyon Objesi Olarak Tercih Edebilirsiniz!

Farklı renklere sahip olan havluların dolaplara kapatılması yerine banyonuzdaki açık raflarda bir dekorasyon ürünü olarak görsel bir şölen yaratmasına izin verin. Göze güzel görünen renklerdeki havlularınızı dekorasyon ürünü olarak tercih edebilirsiniz.

3- Sade Renklerin Kullanımı Sizlere Huzur Verir!

Güzel bir banyoya sahip olmak için, aksesuar seçimlerine dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca renk seçiminde sadeliğin şıklık getirdiğini unutmayın. Sabun ve şampuan kutularınızın bile renklerine dikkat ediniz. Bunlara dikkat etmiyorsanız, banyolarınızda kullandığınız kozmetik ve diğer temizlik ürünlerini kapalı raflarda saklayabilirsiniz.

4- Duvarların Üzerinde Farklı Motiflere ve Farklı Renklere Yer Verebilirsiniz!

Mutfak ve salon duvarlarında görmek istediğiniz motiflerin banyoda yer almasını sorgulamayın ve bununla alakalı bir mantık arayışına girmeyin. Güzel desenlere sahip olan fayanslar ve mozaik bir duvar kâğıdıyla banyonuzu şık bir hale getirebilirsiniz.

 

5- Banyonuzun Desene Sahip Olması Oldukça Önemlidir!

Banyonuzun duvar, tavan ve yerlerinde belirli noktalarda tercih edilmiş desenlerin tekrar etmesi banyonuza estetik bir görüntü kazandıracaktır. Renk uyumu ve banyo içerisinde açık renklerin tercih edilmesi son derece önemlidir.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları

6- Duvarların Objeler İle Doldurulmasını Sağlayın!

Evlerinizin odalarında kullandığınız duvar materyallerini banyonuzda da kullanmayı ihmal etmeyin. Banyonuzun renklerine uyumlu olan parçaların tercih edilmesi, zarafet içerisinde olan bir görünümü elde etmenizi sağlar.

7- Banyonuzda Canlı Renkleri Tercih Edin!

Genel olarak Nötr olan renklerin tercih edildiği banyolar artık çok banel ve sıradan hale gelmiştir. Banyolarınızı farklılaştırmak için farklı ve canlı renkleri tercih etmeniz sizlere oldukça avantaj kazandıracak ve banyolarınıza farklı bir hava katacaktır. Renkli paspaslar kullanarak da düşük maliyetli nesneler ile banyolarınızı renklendirebilirsiniz.

 ilginizi çekebilir : istanbul iç mimar

 

8- Kullandığınız Aksesuarların Benzersiz ve Orijinal Olduğuna Dikkat Edin!

Benzersiz bir banyoya sahip olmak için olmazsa olmazlardan biri de orijinal parçaların kullanılmasıdır. Orijinal materyallerin banyoda kullanılması banyonuzu farklılaştıracaktır. Klasik duş başlıkları tercih etmektense farklı renklerdeki ürünleri tercih ederek banyolarınızı canlandırabilirsiniz.

9- Aynaların Banyoyu Geniş Gösterdiğini Unutmayın!

Dikey olarak değil de yatay olarak yerleştirilen aynaların banyolarınızda optik İllüzyon etkisi yaratır. Böylelikle banyolarınız olduğundan daha geniş gözükür.

10- Banyolarınıza Çiçek ve Bitkiler Koymaktan Çekinmeyin!

Eski ev dekorasyonları ve ev mimarilerinde banyolar evlerin en ücra köşelerine yapılırdı ve herhangi bir şekilde ışık almazdı. Fakat günümüzde birçok evin banyosunun büyük pencerelere sahip olduğunu biliyoruz. Böylelikle yoğun nem ve buhara maruz kalan bu bölgelerin havalandırılması artık son derece kolaydır. Banyolarınızın pencerelerinin köşelerine küçük saksılarda çiçek ve bitki koyabilir ve doğanın sizlere sunduğu nimetlerinden hem yaşamsal hem de estetik bir görüntü anlamında faydalanabilirsiniz. Bu yüzden evlerinizin farklı noktalarında bulunan bitkilerin birkaçı küçük saksılar eşliğinde banyolarınıza ekleyebilirsiniz.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder