Ofis Dekorasyonu Uygulama Nasıl Olmalı?

Ofis Dekorasyonu

Günümüzde çalışma alanı bir yaşam alanı haline geldi. Mesleki ve özel hayat arasındaki sınır bu nedenle yakından bağlantılıdır. Kendinizi evinizde hissetmeniz ve misafirlerinizi ağırlamanız için evinizin dekoruna dikkat etmeyi ve ona yatırım yapmayı çok normal buluyoruz. Aynı şekilde çalışma alanlarının dekorasyonu da işyerindeki yaşam kalitesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ofisler hem çalışanlara hem de misafirlerinize hitap etmesi gereken alanlar olmalıdır.

Dekorasyon, bir dizi öğeyi içeren geniş bir terimdir: mobilya, iç tasarım, aydınlatma, boyama, renkler, vb. Asıl amacı, bir yeri güzelleştirmektir. Dekorasyon çalışma ortamıyla ilişkilendirildiğinde, hedefler çoktur: farklılaştırmak, gelecekteki yetenekleri çekmek, müşterileri ikna etmek ve mevcut yetenekleri korumak demektir.

Ofis Dekorasyonu Şirketinizin İmajının Yansımalıdır

Şirketlerin Ofis dekorasyonu yaparken başvurabileceği ilk ipucu, imajlarına uygun tesisler yaratmaktır. Şirketin geçmişine, değerlerine ve görsel kimliğine uygun bir işyerinin dekorasyonu, şirketin tutarlılığını göstermeye yardımcı olur. Bu nedenle, net bir tutarlılık sağlamak için renk, malzeme ve mobilya seçimi önemli olmalıdır.

Dekorasyonu Çalışanların Refahına Katkıda Bulunmalıdır

İnsanlar günlerinin çoğunu işyerinde veya en az 8 saat geçiriyor. Ancak bugün, çoğu ofis sadece beyaz kaldı: beyaz duvarlar, beyaz masalar, gri zeminler vs. Oysa ki bilimsel araştırmalar, beyaz bir ortamda çalışmanın iyi olmadığını gösteriyor. Çünkü beyaz bir ortamda tükenme riski daha yüksek, üretkenlik iyi değil, yaratıcılık düşük, sıkılmak daha hızlıdır.

Ofis Dekorasyonu Uygulama Nasıl Olmalı?
Ofis Dekorasyonu Uygulama Nasıl Olmalı?

Peki, insanlar ne arıyor?

Çalışanlar kendilerini iyi hissettikleri, sanki evdeymiş gibi uyarıcı ve motive edici bir atmosfer isterler. Her 10 çalışandan 9’u, ofisleri iyi donanımlı olduğunda daha üretken ve yaratıcı olduklarını söylüyor. Dahası, performansın işyerinde esenlikle bağlantılı olduğunu görebiliriz. Nitekim araştırmalara göre mutlu bir çalışan diğer çalışanlardan % 12 daha üretkendir.  Ofis dekorasyonu firmaları bu nedenle çalışanın motivasyonunu düşünmelidir.

Markayı Ön Plana Çıkarmak

Ofis uygulama firmaları, firmanın değerlerini yansıttığı zaman işveren markası için önemli bir değer haline gelir . Gerçekten de şirketler bunu farklı hedefleriyle imajlarını güçlendirmek için kullanıyor.  Güzel bir dekorasyon, her şeyden önce çalışanların kendilerini iyi hissettiği bir atmosfer yaratılmasına olanak tanır. Dekorasyon, bir kurum kültürünün parçasıdır ve aidiyet duygusu uyandırır. Bir çalışan işyerinden memnun olduğunda, şirketinin savunucusu olabilir. Böylece iş yeri yeteneklerini korumasına izin verir. Ek olarak, müşteri kabul ederken iyi tasarlanmış olan bir ofise sahip olmak çok önemlidir. Amaç, müşterileri baştan çıkarmaktır.

Ofis Dekorasyonu Uygulama Nasıl Olmalı?
Ofis Dekorasyonu Uygulama Nasıl Olmalı?

Son olarak, işe alımları çekmek, yeni bir iş düzenlemesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Üstelik adaylar başvuru yaptıklarında işyeri konusunda endişelidirler. Daha sonra söz konusu şirketin çalışma alanlarını araştıracaklar ve işe alım görüşmelerine gittiklerinde dekor konusunda hassas olacaklar. Çalışanların % 40’ı için işyeri başvururken çok önemli. Bu nedenle dekorasyon aslında önemli bir işe alım meselesidir diyebiliriz.

Sonuç olarak, çalışma alanlarını dekore etmek sadece güzel ofisler için para harcamak değildir, bundan çok daha fazlasıdır. Hem insani hem de finansal açıdan şirketinizin değerini artırmak bütün bir iş stratejisinin parçası olmalıdır.

Ancak tüm bunları yapabilmek içinde mutlaka doğru firmaları bulmanız gerekiyor. Profesyonel bir firma sizin isteklerinizi göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan kafanızdaki otel tasarımını oluşturabilir. İster sıfırdan bir otel inşaatı olsun ister var olan bir otelin yeniden tasarlanması olsun bize gelen her müşterimiz için ayrı bir çözüm düşünülür ve yapılacak olan 3 boyutlu çizimlerle otelin bitmiş hali göz önüne getirilir.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder