Kafeterya Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Kafeterya Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Kafe ve restoranlar, hizmet ve menü kalitesi kadar dekorasyon anlamında da rekabete hazır olmalıdır. Hedef kitlesinde ait oma duygusu üreten dekorasyonlara yer vermek, farklı bir uzmanlık gerektirmektedir. Hedef kitlesini kendini bu mekâna ait hissetmesi sağlanmalı ve müşterilerinizi dekorasyonlarınızla etkilemeyi başarmalısınız. Doğru seçimler yapabilen işletmeler bu sektörlerde her zaman rakiplerinden önde olmayı başarmıştır. Evet, müşteri memnuniyeti için lezzet ve servis elbette önemlidir. Fakat mekânların tercih edilmesindeki en önemli hususlardan biri öncelikle görüntüsüdür. Görsel şölen yaşatmak müşterilerin her zaman hoşuna gitmiştir. Bu yüzden dekorasyona her zaman mekânlarınız için önem vermeniz gerekir.

Dekorasyonda öncelikle konseptleriniz doğrultusunda hedef kitlenizi tahlil edip, doğru bir proje hazırlamalısınız. Retro, modern, rüstik ve klasik. Tüketicilerin çeşitliliklerine göre kafelerin tarzı farklılık gösterse dahi özellikle yeni nesil kafelerin ortak paydasında konfor, ev sıcaklığı ve kaliteli atmosfer yer alıyor.

ilginizi çekebilir: Daha Temiz Bir Ev İçin Hangi Renkleri Tercih Etmeliyim?

Mobilya Uzmanlarından İpuçları

Kafe dekorasyonlarında farklı karakterlerdeki müşterilere aynı anda kendilerini rahat hissettiren bir tasarım oluşturabilmek için en önemli şeylerden biri konfordur. Bunu tam anlamıyla yerine getiren işletmeler her zaman büyüyecektir. İşletmelerin oldukları konum ve müşteri profili en doğru biçimde belirlenip mekân dekorasyonu buna göre düzenlenmelidir.

Aynı mekân içerisinde farklı tüketici taleplerine hitap edebilen mobilya tercihlerine öncelik verilmelidir. Toplantı ve özel günlerdeki kutlamalara olanak tanıyan 1 ya da 2 adet uzun dikdörtgen masa tercihi yapılmalı ve bu masaların, ışık yoğunluğunun oldukça fazla olduğu noktalarda konumlandırmalısınız.

Son zamanlarda dekorasyonları zenginleştirmek için birçok kafede olan küçük kitaplıkları işlevsel hale getirerek birer dekorasyon enstrümanı olarak kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonlarında oldukça fazla tercih edilen ve okuma koltuğu olarak tercih edilen tekli koltukları özellikle apliklerin alt kısmında konumlandırabilirsiniz.

Kafe dekorasyonlarında renk tercihlerinin büyük bir etkisi bulunmaktadır. Müşterilerin kafeye girdikten hemen sonra algılamış oldukları renkler kafe hakkında olumlu izlenimler oluşturmak için oldukça büyük bir etkendir. Kestane, kahverengi, mavi ve yeşil tonları en fazla tercih edilen kafe dekorasyon renkleri arasında yer alır. Bu renklerin mobilyalarınızda ve dekoratif ürünlerinizde kullanılması sizler için önemlidir.

Son zamanlarda kafe ve restoranlarda popüler olan ev konseptini yakalayabilmek için duvar süsü, bitki, tablo, aynı ve doğru tercih edilen aydınlatmalar yardımıyla mekânlarınızı samimi ortamlara dönüştürebilirsiniz. Tüketicilerin beklentilerine uygun şekilde tasarlanan mekânlar hizmet sektöründe her zaman başarışı olmuştur.

Ev dekorasyonlarından farklı şekilde olan restoran ve kafe dekorasyonları misafirlerin ilgisini çekebilecek güzellikte ve müşterilerin rahat hissetmesini sağlayacak konfora sahip olacak biçimde tasarlanmalıdır.

Sosyal yaşamın önemli parçalarından biri olan kafe ve restoranlar günümüz şartlarında müşterilerin ilgisini çekebilmek için özel aksesuarlarla donatılır. Kafe dekorasyonu yapılırken öncelikle müşterilerin rahat bir biçimde zaman geçirmelerini sağlayacak düzene sahip olmaları son derece önemlidir.

ilginizi çekebilir : Modern Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde birçok mekân sahibi menü ve düzenden önce kafe dekorasyonunu birinci sıraya almış ve müşterilerin beğenisini kazanmak için dekorasyon çalışmalarına oldukça büyük önem vermeye başlamıştır.

Sadece kafeler için değil, restoranlar içinde bu durum aynıdır. Lüks restoran dekorasyonu yapılınca müşterilerin konforu ve rahatının yanında restoran süslemesi, iç mekân ambiyansı müşterileri mutlu hissettirecek biçimde olması öncelik olarak gelmelidir.

Restoran ve kafe dekorasyonunda öncelikle iç mekânın alabildiği kadar masa ve sandalye düzeni kurulur. Sandalye ve masa sayısı müşteri kotasının belirlenmesinde önemli olduğundan dolayı bu çalışmalara dikkat edilmeli ve kafeterya dekorasyonları profesyonel mimarlar tarafından yapılmalıdır. Yerleşim planının kafeterya için hayati bir öneme sahip olduğunu unutmayın.

Sizlere bu yazımızda kafeterya dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

daha fazlası için https://www.dominand.com/

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder