Restaurant Dekorasyonu Örneklerinden bir kaçı…

Restaurant Dekorasyonu

Restaurant dekorasyonunun önemi ?  Önceden sadece ailece yemek yemek için gidilen restoranlar günümüzde keyifli vakit geçirmek, arkadaş ve dostlarla buluşmak için tercih edilen mekânlar olmuştur. Son dönemlerde restoranlara olan talep giderek artmış öyle ki bayanlar evlerinde yapmakta oldukları günlerini bile restoranlarda yapar hale gelmiştir. Hal böyle olunca sektörde yer bulmaya çalışan işletmelerin sayısı da bu talebe orantılı olarak artmıştır. Bu nedenle sektörde tutunabilmek için mutlaka rakiplerinizden farklı bir restoran dekorasyonu yapmanız gerekmektedir. Sektörde saygın bir yer edinen firmamız sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirmek için birbirinden şık ve modern tasarımlar yapmaktadır. Bizler restoran dekorasyonlarımıza yön verirken mekânın yer aldığı bölge ve müşteri kitlesinin zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Restoran açmayı düşündüğünüz bölgenin analizini yaparak çevresine uyumlu olan ve daha fazla müşteri çekebilecek kapasiteye sahip olan mekânlar tasarlamaya devam ediyoruz. Sizde sektörde başarı sağlamak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Alanında uzman ekibimizle siz müşterilerimizin zevk ve tercihleri doğrultusunda şık ve estetik görünüme sahip olan ve müşterilerinize konforu en üst düzeyde yaşatacağınız mekânlar oluşturuyoruz.

Restoran Dekorasyonda Dikkat Edilecek Noktalar

Restoran tasarımında en fazla dikkat edilmesi gereken konu mekânın kimliğini kazanmasında en büyük etkiye sahip olan dekorasyon tarzının belirlenmesidir. Çünkü tasarımda kullanılan üslup o mekân hakkında ilk izlenimin oluşmasında çok büyük etkiye sahiptir. Tasarımda hangi tarzı yansıtacağınıza karar verdikten sonra bizimle fikirlerinizi paylaştığınız takdirde gerekli analizleri yaparak çalışmalarımıza başlıyoruz.

Restoranın tasarımında bulunduğu bölge çok büyük öneme sahiptir. Çevresel faktörlerin analizini en ayrıntılı bir şekilde yapıp size en fazla fayda sağlayacak olan restoran tasarımını oluşturmayı amaç ediniyoruz. O bölgede yaşayan insanların zevk ve tercihleri tasarımın oluşmasında etkilidir. Örneğin çok lüks bir semtte açacağınız restoranın tasarımı bu bölgede yaşayan insanların ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek ölçüde olmalıdır. Gelir seviyesi düşük olan insanların yaşadığı bölgelerdeki bir restoranda çok lüks görünüme sahip olan ve bu doğrultuda hizmet veren bir işletme yeterli oranda müşteri çekebilme konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü insanlarda bu mekânın pahalı olduğu kanısı oluşacağından içeri girmek istemeyeceklerdir. Bu nedenle restoranın bulunduğu bölge yani restoranın lokasyonu tasarımı belirleyecek olan en önemli faktördür. Bu unsura dikkat ederek yapılan restoran tasarımı sektörde daha fazla başarı elde etmenize ve karlılığınızın artmasını sağlayacaktır.

 

Önceden sadece ailece yemek yemek için gidilen restoranlar günümüzde keyifli vakit geçirmek, arkadaş ve dostlarla buluşmak için tercih edilen mekânlar olmuştur. Son dönemlerde restoranlara olan talep giderek artmış öyle ki bayanlar evlerinde yapmakta oldukları günlerini bile restoranlarda yapar hale gelmiştir. Hal böyle olunca sektörde yer bulmaya çalışan işletmelerin sayısı da bu talebe orantılı olarak artmıştır. Bu nedenle sektörde tutunabilmek için mutlaka rakiplerinizden farklı bir restoran dekorasyonu yapmanız gerekmektedir. Sektörde saygın bir yer edinen firmamız sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirmek için birbirinden şık ve modern tasarımlar yapmaktadır.

Bizler restoran dekorasyonlarımıza yön verirken mekânın yer aldığı bölge ve müşteri kitlesinin zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Restoran açmayı düşündüğünüz bölgenin analizini yaparak çevresine uyumlu olan ve daha fazla müşteri çekebilecek kapasiteye sahip olan mekânlar tasarlamaya devam ediyoruz. Sizde sektörde başarı sağlamak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz. Alanında uzman ekibimizle siz müşterilerimizin zevk ve tercihleri doğrultusunda şık ve estetik görünüme sahip olan ve müşterilerinize konforu en üst düzeyde yaşatacağınız mekânlar oluşturuyoruz.

Restaurant Dekorasyonda Dikkat Edilecek Noktalar

Restoran tasarımında en fazla dikkat edilmesi gereken konu mekânın kimliğini kazanmasında en büyük etkiye sahip olan dekorasyon tarzının belirlenmesidir. Çünkü tasarımda kullanılan üslup o mekân hakkında ilk izlenimin oluşmasında çok büyük etkiye sahiptir. Tasarımda hangi tarzı yansıtacağınıza karar verdikten sonra bizimle fikirlerinizi paylaştığınız takdirde gerekli analizleri yaparak çalışmalarımıza başlıyoruz. Restoranın tasarımında bulunduğu bölge çok büyük öneme sahiptir. Çevresel faktörlerin analizini en ayrıntılı bir şekilde yapıp size en fazla fayda sağlayacak olan restoran tasarımını oluşturmayı amaç ediniyoruz.

O bölgede yaşayan insanların zevk ve tercihleri tasarımın oluşmasında etkilidir. Örneğin çok lüks bir semtte açacağınız restoranın tasarımı bu bölgede yaşayan insanların ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek ölçüde olmalıdır. Gelir seviyesi düşük olan insanların yaşadığı bölgelerdeki bir restoranda çok lüks görünüme sahip olan ve bu doğrultuda hizmet veren bir işletme yeterli oranda müşteri çekebilme konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü insanlarda bu mekânın pahalı olduğu kanısı oluşacağından içeri girmek istemeyeceklerdir. Bu nedenle restoranın bulunduğu bölge yani restoranın lokasyonu tasarımı belirleyecek olan en önemli faktördür. Bu unsura dikkat ederek yapılan restoran tasarımı sektörde daha fazla başarı elde etmenize ve karlılığınızın artmasını sağlayacaktır.

 

Restoran tasarımı yapılırken dışarıdan görüldüğünde insanları davet edici nitelikte olması da dikkat edilmesi gereken konular arasında önemli etkiye sahiptir. Restoranın özellikle giriş kısmı ferah ve sıcak bir karşılama alanı olarak tasarlandığında insanların sizin hakkındaki ilk izlenimleri olumlu yönde olacaktır. Mekânda kullanılacak olan aydınlatma unsuru ferah ve sıcak bir atmosfer yakalayabilmek adına önemli bir faktördür. Bu nedenle mekânın yapısına en uygun olan aydınlatma unsuru seçildiği takdirde ferah ve aydınlık bir atmosfer yakalanılmış olacaktır. Ayrıca renklerin kişiler üzerindeki etkisi göz önünde bulundurularak uygun renkler tercih edildiği takdirde müşterilerinize huzur veren bir ortam oluşturmuş olacaksınız. Özellikle yeme içme hizmeti veren mekânlarda iştah açtığı bilinen sarı, yeşil ve turuncu renklere yer verilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Modern ya da klasik tarzda tasarımı yapılan restoranlarda samimi bir ortam oluşturmaya dikkat edildiği takdirde müşterilerinize evlerindeki konfor ve rahatlığı sunma imkânı bulacaksınız.  Müşterilerinize rahatlığı sunacak olan en önemli unsur ise restoran tasarımında tercih edilen sandalyedir. Sandalye seçimi yapılırken kişiye rahat oturma imkânı sunabilecek özelliklere sahip olan şıklığı ve konforu bir arada barındıran bir model tercih edilmelidir.

Restaurant Dekorasyonu iç mimarlık firmaları obje seçimi

Firma olarak yapmış olduğumuz restoran tasarımlarında bütün unsurları göz önünde bulundurarak şık ve konforlu mekânlar oluşturmaktayız. Tasarımlarımızda siz müşterilerimize en fazla fayda sağlayabilecek şık ve estetik değer taşıyan mekânlar oluşturmayı amaçlıyoruz.

Restaurant tasarımı yapılırken dışarıdan görüldüğünde insanları davet edici nitelikte olması da dikkat edilmesi gereken konular arasında önemli etkiye sahiptir. Restoranın özellikle giriş kısmı ferah ve sıcak bir karşılama alanı olarak tasarlandığında insanların sizin hakkındaki ilk izlenimleri olumlu yönde olacaktır.

Mekânda kullanılacak olan aydınlatma unsuru ferah ve sıcak bir atmosfer yakalayabilmek adına önemli bir faktördür. Bu nedenle mekânın yapısına en uygun olan aydınlatma unsuru seçildiği takdirde ferah ve aydınlık bir atmosfer yakalanılmış olacaktır. Ayrıca renklerin kişiler üzerindeki etkisi göz önünde bulundurularak uygun renkler tercih edildiği takdirde müşterilerinize huzur veren bir ortam oluşturmuş olacaksınız. Özellikle yeme içme hizmeti veren mekânlarda iştah açtığı bilinen sarı, yeşil ve turuncu renklere yer verilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Modern ya da klasik tarzda tasarımı yapılan restoranlarda samimi bir ortam oluşturmaya dikkat edildiği takdirde müşterilerinize evlerindeki konfor ve rahatlığı sunma imkânı bulacaksınız.

Müşterilerinize rahatlığı sunacak olan en önemli unsur ise restoran tasarımında tercih edilen sandalyedir. Sandalye seçimi yapılırken kişiye rahat oturma imkânı sunabilecek özelliklere sahip olan şıklığı ve konforu bir arada barındıran bir model tercih edilmelidir.

Firma olarak yapmış olduğumuz restoran tasarımlarında bütün unsurları göz önünde bulundurarak şık ve konforlu mekânlar oluşturmaktayız. Tasarımlarımızda siz müşterilerimize en fazla fayda sağlayabilecek şık ve estetik değer taşıyan mekânlar oluşturmayı amaçlıyoruz.

İstanbul’da iç mimarlık hizmetleri veren Dominand İç Mimarlık Ofisi Özellikle Restaurant dekorasyon, Restaurant proje tasarım alanında bir çok Projeye İmza atmıştır