Ofis Dekorasyonunda Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Çalışanların gününün büyük bir kısmını geçirdikleri ofislerin dekorasyonu çalışanların işlerini kolaylaştıracak ve verimliliği en üst düzeye çıkaracak şekilde yapılmalıdır. Modern çağda gelinen son noktada son derece şık ve fonksiyonel ofis tasarımları yapılmaktadır. Ofis dekorasyonun yapan iç mimarlık firmaları sektörde yaşanan yenilikleri yakından takip ederek, her zevke hitap edebilecek ofisler tasarlamayı sürdürmektedir. İstanbul iç mimarların yapmış olduğu ofis tasarımlarında çalışanların verimliliğini artıran son derece şık ve modern görünüme sahip ofisler yer almaktadır.

Dominant iç mimarlık olarak yapmış olduğumuz ofis tasarımlarında dekorasyonda kullanılacak olan bütün unsurları göz önünde bulundurarak çalışma hayatınızın daha verimli ve konforlu geçebilmesi için ofisinizde kullanacağınız mobilyaları belirlerken birçok unsura dikkat etmekteyiz.

Ofis Dekorasyonunda Kullanılacak Mobilya Sağlığa Uygun Olarak Tasarlanmış Olmalı

Ofis dekorasyonu yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta dekorasyonda kullanılacak olan mobilyaların çalışanların sağlığına etkisidir. Özellikle kişinin gün boyu oturmak durumunda kaldığı sandalyeler kaliteli, sağlam ve doğru oturuş pozisyonu sağlayabilecek özelliklere göre tasarlanmış olmalıdır. Aksi halde kişi uzun süreli oturuşların ardından boyun, sırt ve bel ağrısı yaşayacaktır. Dolayısıyla işinde beklenen verimi gösteremeyecektir. Dolayısıyla ofis mobilyaları seçilirken çalışma biçimi göz önünde bulundurularak mesleğe uygun olmasına dikkat edilmelidir. Eğer işiniz gün boyu oturmayı gerektiriyorsa seçmiş olacağınız sandalye ve masa oturan kişinin ihtiyacı olan konforu sunabilecek özellikte tasarlanmış olmalıdır.

Ofis dekorasonunda mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler. ?
Ofis dekorasonunda mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler. ?

Ofis Dekorasyonunda Kullanılacak Mobilya Fonksiyonel Olmalı

Ofis dekorasyonunda kullanılacak olan mobilyalar seçilirken fonksiyonel olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle dar alana sahip olan ofislerde daha ferah bir atmosfer oluşturabilmek için yer kaplamayan ve fonksiyonel olan mobilyalara yer vermek alanı daha kullanılabilir hale getirecektir. Örneğin ofis dekorasyonunda yer alan çekmeceler ortamdaki düzeni sağlamak adına çok önemlidir. Bunun yanında dosyaların düzenli bir görünüme sahip olabilmesi için ofisin genişliğine uygun ölçülerde dolaplara yer verilmelidir. Bu sayede dosyalar ortadan kalkmış olacak ve ofisinize ferah bir etki sağlayacaktır. Ofis dekorasyonunda fonksiyonel mobilyalara yer verilmesi gereksiz dağınıklığın önlenmesi ve ofisin daha ferah ve düzenli görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Ofis dekorasyonunda kullanılan mobilya sağlam ve dayanıklı olmalı

Ofis dekorasyonunda kullanılacak olan mobilyaların sağlam ve dayanıklı olması çalışanların daha rahat bir şekilde çalışmalarına etki edecektir. Özellikle oturulan sandalye ve sık kullanılan masa kişinin ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek özellikte tasarlanmış olmalıdır. Özellikle kişinin hareket etmesine olanak verecek şekilde ayakları bulunan sandalyelerde hareketi kolayca sağlayan yapıda olmalıdır. Kullanılan mobilyalar ses çıkarmayan nitelikte olmalıdır. Özellikle sık kullanılan mobilyalarda dikkat dağıtma etkisinden dolayı bu özellik çok önem taşımaktadır. Döşemelerde kullanılan kumaş kolay temizlenebilecek yapıda olmasına ve kaliteli kumaştan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Ofis dekorasonunda mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler. ?
Ofis dekorasonunda mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler. ?

Ofis Dekorasyonunda Kullanılan Mobilyalar Modern Ve Şık Olmalı

Ofis tasarımı sırasında kullanılacak olan mobilyalar faaliyet alanınıza ve ofisinizin yapısına en uygun olan şık ve modern tasarımlar olmalı. Tarzınızı en güzel şekilde yansıtan ve çalışanlarınıza ferah ve modern bir atmosfer oluşturmanızı sağlayan mobilyalar ofisinizde verimliliği artıracak en önemli faktördür. Ayrıca ziyaretinize gelen misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlayabilmeniz için şık ve modern mobilyalara ihtiyaç duyacaksınız. Bir ofisin dekorasyonu yapılırken hem çalışanlarına hem de misafirlerine şık ve rahat bir ortam oluşturabilecek unsurların bir arada kullanılması çok önemlidir. ilk izlenim insanlar üzerinde çok büyük etkiye sahip olduğundan dolayı misafirlerinizin firmanız hakkında olumlu izlenimlere sahip olması bakımından ofisinizin genel görünümü büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle ofis dekorasyonunda kullanılacak olan mobilyalar tarzınızı yansıtan ve modern görünüme sahip olan tasarımlardan seçilmelidir. Seçmiş olduğunuz mobilyalar ile ofisinizde düzeni yakalayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder