Cafe Dekorasyonu Örneklerinden bir kaçı…

Cafe Dekorasyonu

Cafe, genellikle restoranlara oranla daha kısıtlı menüye sahip olan ve müşterilerine yiyecek içecek hizmeti sunan işletmelerdir. Dar anlamda cafeyi bu şekilde tanımlamamız mümkün olsa da günümüzde sektörde yaşanan değişiklik ve yeniliklerle cafeler daha farklı hizmetler sunan mekânlardır. Her geçen gün farklı tasarımlarla dikkat çeken cafeler müşterilerin keyifli vakit geçirmelerini sağlayan çok özel buluşma yeri olmuştur. Cafe kültürünün çok geliştiği günümüzde insanlar kendini rahat ve huzurlu hissedebileceği mekan arayışındadırlar. Artan talebe cevap olarak çok farklı tarz ve modelde cafe tasarımı yapılmaktadır. Bu kadar çok arzın olduğu cafe sektöründe yer bulabilmek ve ayakta durabilmek için mutlaka benzerlerinizden farklı tasarımlar yapmak zorunda kalmaktasınız. Bu nedenle mutlaka alanında uzman olan ve işini dürüst bir şekilde yapan iç mimarlardan destek alarak sıra dışı ve göz kamaştıran cafe tasarımı yapmanız gerekmektedir.

Türkiye Kafe dekorasyon firmaları arasında saygın ve öncü olan firmamız müşterilerinize kendini rahat ve huzurlu hissedebileceği şık ve modern tasarımlar yapmaktayız. Yapmış olduğumuz kafe tasarımlarında şık ve estetik değer taşıyan ve kendine özgü tarzı olan bir mekân oluşturmak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürmekteyiz. Projemize başlamadan önce siz müşterilerimizin hayallerini dinleyerek beklentileri kusursuz bir şekilde karşılayabilmeyi düstur edinmekteyiz. Cafe tasarlarken müşterilerimizin istek ve taleplerini göz önünde bulundurarak şekil verdiğimiz tasarımlarımızı yaparken diğer bütün detayları analiz edip müşterilerimize en fazla fayda sağlayacak bir mekân oluşturmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Sizde müşterilerinize kendini özel hissedecekleri şık mekânlar oluşturmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kafe Tasarımında Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Özellikle son yıllarda kafelere olan yoğun talep, beraberinde birçok cafenin açılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sektörde tutunabilmek oldukça zor olmuştur. Cafe işletmecileri mutlaka benzerlerinden daha cazip bir ortam oluşturmak zorundadır. Verilen hizmetin kalitesiyle birlikte, hizmetin verildiği mekânında albenisinin olması gerektiğinden, işletme sahipleri cafe tasarımını en güzel şekilde yapmaya özen gösterdikleri ölçüde başarılı olacaklardır. Müşteri potansiyelinizi artırıp kar elde etmek istiyorsanız kafe tasarımında rakiplerinden farklı bir atmosfer yakalamanız gerekmektedir. Birbirinin aynısı olan mekânlarda insanlar sıkılacağından dolayı kendine özgü karakteri olan şık ve ferah ortam oluşturduğunuz takdirde sektörde yer bulabileceksiniz.

Cafe dekorasyonunda dikkat ettiğimiz konular şunlardır.

Cafe dekorasyonunda ilk dikkat ettiğimiz unsur cafenin hitap ettiği müşteri kitlesidir. Müşteri kitlesini belirleyen en temel unsur ise cafenin konumudur. Eğer işletmekte olduğunuz cafeniz, daha çok öğrencilerin ağırlıkta olduğu bölgede ise öncelikle genç kesimin zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Her yaş gurubuna hizmet vermeyi amaçlayan cafelerde tasarımı yaş guruplarına özel alanlar oluşturarak yapabilmeniz mümkündür.

Kafe dekorasyonunda aydınlık ve ferah ortamlar oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu atmosferi oluştururken renklerin ve ortamın kişiler üzerindeki etkisini göz ardı etmeden birbiriyle uyum içerisinde olan unsurlara tasarımlarımızda yer vermekteyiz. Özellikle cafe hakkında ilk izlenimin oluştuğu giriş bölümünü müşterilere sıcak bir karşılama ortamı oluşturmak cafeniz hakkında güzel intiba oluşturmak adına önem verdiğimiz konular arasındadır.

Kafe tasarımında müşterilerin oturdukları alan olan sandalye ve koltuk seçimi konforu ve şıklığı mükemmel şekilde yansıtabildiği ölçüde müşterilerinize kendini daha iyi hissetmelerine katkıda bulunmuş olacaksınız. Cafe tasarımında kullanılacak olan mobilyalar hem renk hem de tarz olarak bir bütünü yansıtabilecek ölçüde olmalıdır. Ahengin yakalandığı cafe dekorasyonunda müşterileriniz mekânda bulunmaktan keyif alacak ve içinden çıkmak istemeyeceklerdir.

Cafenizin genişliği dikkate alınarak dekorasyon unsurları değişiklik göstermektedir. Özellikle dar alanlarda başarılı dekorasyon yapabilmek için mümkün olduğunca fonksiyonel ve yer kaplamayan mobilya tercih etmekte yarar bulunmaktadır.

 

dafa fazlası için bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul’da iç mimarlık hizmetleri veren Dominand İç Mimarlık Ofisi Özellikle Cafe dekorasyonu, Kafe proje tasarım alanında bir çok Projeye İmza atmıştır