Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonu için kreatif fikirler, kullanışlı ve şık bir salona sahip olmanız için birçok kaynak bulunmakta. Benzersiz bir salona sahip olmak için yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz. Salon dekorasyonlarında yenilikçi ve yaratıcı fikirlere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Trendlere uygun ya da zamansız tercihler yaparak salonlarınıza yeni bir hava katabilirsiniz. İyi bir şekilde düşünerek salonlarınıza şık ve kullanışı iyi olan bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Salon dekorasyonu için internet üzerinden birçok kaynak bulup, kendinize en uyumlu olan salon dekorasyon fikirlerini seçebilirsiniz.

Vitrin Yerine Kütüphane Kullanarak İşe Başlayın!

Eski salon dekorasyonlarında en önemli parçalardan biri de vitrinlerdir. Fakat vitrinler artık Trendlerde değil ve popülaritesini çoktan yitirdi. Vitrin yerine artık farklı kütüphane modellerini seçerek salonlarınıza hem otantik hem de farklı dokunuşlar yaparak evlerinizi güzelleştirebilirsiniz. Evinizde kitaplarınızı sadece bir yere yığmak yerine evinizin farklı bölümlerinde oluşturduğunuz mini kütüphanelerle evlerinizi bir bilgi cennetine çevirebilirsiniz. Raf ve görünmeyen kitaplıklarda duran kitaplarınızı evlerinizin belirli bölgesine dağıtıp evinizi güzelleştirebilir ve evinizin her köşesinden kitap kokusunu yaşayabilirsiniz.

Böylece salon dekorasyonuna farklı bir dokunuş yapmış olursunuz. Cam kapaklara sahip olan kütüphaneler, bu tarzlar için oldukça ideal seçimler arasında yer almaktadır. Açık raflara sahip kütüphanelerde olan tozlanma problemlerine karşı cam kapaklı kitaplıklarda LED aydınlatma kullanarak farklı çözümler geliştirebilirsiniz. Kitap ve mobilyaların farklı ve özgün bir görüntü kazanması için bu yola başvurabilirsiniz. Elinizdeki salon vitrinlerini isterseniz, satışa çıkarıp ya da farklı bir renge boyayıp evlerinizin farklı bir bölümünde Retro bir hava oluşturabilirsiniz. Salonlarınızda da kullanıp farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Villa dekorasyonu İç mimarlık firmaları Konsept seçimi

Zamansız Kanepe ve Koltuk Modelleriyle Evlerinizin Salonunu Zenginleştirin!

Salonlarınızda klasik bir tarza sahip olmak için; senelerden beri Trendlerin en başında yer alan ve uzun yıllarda bu şekilde devam edecek gibi görünen koltuk modellerini kullanabilirsiniz. Kapitone detaylar ve kıvrımlı hatlarla farklı hava oluşturan modelleri tercih ederek salonlarınıza estetik bir görüntü kazandırabilirsiniz. Modern bir tarza sahip olmak için tercihen minimal koltuk ve kanepe takımlarını kullanabilirsiniz. Bunun gibi abartılı detaylardan sıyrılmış zamansız ve yalın modelleri dekorasyon fikirleriniz arasına yazabilirsiniz. Trendlerin ve dekorasyon fikirlerinin her geçen gün gelişmesiyle birçok fikir ve farklı materyaller ortaya çıkıyor. Bizim sizlere önerimiz zamansız argümanları tercih edip sürekli olarak Trendlerle uğraşmak zorunda kalmamanızdır.

Yaratıcı Olan Salon Dekorasyon Fikirleriyle Farklı Bir Yaşam Alanı Oluşturabilirsiniz!

Salonlarınızın bunaltıcı ve rutin hallerinden sıkılmış olabilirsiniz; bunun için renkleri farklı olan aksesuarlar ve kendinize özgü detaylarla mekânlarınıza yeni bir boyut kazandırmanız mümkündür. Sevdiğiniz bir müzik aletini duvarlarınızda dekorasyon elemanı olarak kullanabilirsiniz. Çocukken kullandığınız bisikletinizi salonlarınızın bir köşesinde aksesuar olarak kullanıp, anlamlı bir salon yaratabilirsiniz. Aile fotoğraflarınızı salonlarınızın etrafına dağıtarak farklı görüntüler elde edebilirsiniz. Böylece evlerinizin bir bölümünde farklı bir anı duvarı oluşturmuş olursunuz. Peri ışıklarıyla süslediğiniz bu duvarlara LED ışıklar ekleyebilir ya da bir berjer ekleyip, onunda yanına küçük bir sehpa koyup koltuk battaniyesi ekleyip salon dekorasyonlarınızda kendinize has bir özel bir alan oluşturabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Ev Salon Dekorasyon Fikirleri Önerileri    

Salonlarınızda uygulayabileceğiniz bunlar dışında birçok farklı dekorasyon fikri mevcuttur. Önerilerimiz bunlarla sınırlı değil. Salonlarınıza aile büyüklerinizin resimlerini sanatsal bir tablo biçiminde resmedip ekleyebilirsiniz. Böylece hem anlamlı bir görüntü kazandırmış olursunuz, hem de evinizin havası değişmiş olur. Zeminlerde, duvarlarda ve mobilya seçimlerinde salonlarınıza renk katabilecek birçok fikir üretebilirsiniz. Canlı ya da yapay bitkiler kullanıp salonlarınızı sıra dışı bir hale getirebilirsiniz. Akıllı mobilya tasarımları ve farklı aydınlatma sistemleriyle farklı ve yenilikçi bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder