Villa dekorasyonu İç mimarlık firmaları Konsept seçimi

Modern Villa dekorasyonu İç mimarlık firmaları Konsept seçimi

İç mimarlık firmaları içerisinde beklentilerinizi en iyi karşılayacak olan bir markayı tercih etmek önemlidir. Çünkü modern ve dinamik bir mimari anlayışla tasarlanmış olan bir villa sizi baştan sona etkileyecek özelliklere sahip olmalıdır. Havuzundan saunasına, akıllı ev teknolojisinden peyzajına varıncaya kadar her türlü ihtiyacın karşılanması ancak sizin profesyonel bir firmayı tercih etmenizle mümkün olacaktır. Villa dekorasyonunda profesyonellik çok önemlidir. Çünkü size gelen insanlar sıradanlığın çok ötesinde bir hayale sahiptir. Unutmamak gerekiyor ki siz bir iç mimari olarak hayal satmıyor hayalleri gerçeklere dönüştürüyorsunuz.

Günümüzde insanlar artık yaşam alanlarını şehirlerin dışına doğru taşıyorlar. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde bu husus çok önemlidir. Modern villa dekorasyonu ile yaşam kapıları aralanırken her mevsim konforu da mekanın içerisinde yaşamak gerekir. Keyif alınabilecek bir yuva ancak doğru tasarımla mümkün olabilecektir.

Özenli bir şekilde tasarlanmış olan bir projede çocukların güvenliği düşünülmüş ve onların özgürce hareket edebilmelerini sağlamak gerekiyor. yetişkinler için ise dingin ve huzurlu bir yaşam oldukça önemlidir. Modern villa dekorasyonu sizin yaşamınızı da renklendirecektir. Villalar adından da anlaşılacağı gibi konforun en üst seviyede olması gereken evlerdir. Dolayısıyla bu tarz konutlarda hiçbir şeyin eksik olmaması gerekir. Önerilere açık olmalı ve mekan için doğru tasarımın yanı sıra müşteri beklentilerini de düşünmek zorundasınız. Benna İç  Mimarlık olarak biz uzman bir ekiple yapıları daha keyifli hale getiririz.

Modern villa tasarımlarında lüksün ön plana çıkması önemlidir. yalnızca konfor değil aynı zamanda dışarıdan bakıldığında da o ihtişamı sergilemek zorundasınız.  Villa geniş olduğu kadarda gösterişli yaşam alanlarıyla da dikkat çekmelidir. Modern villa tasarımında kişiselleştirilmiş olan detaylara yer vermek mekana ayrı bir hava katacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi müşteri memnuniyeti ve beklentilerini dikkate almış olmak villanın kişiselleştirilmesi konusunda da yardımcı olacaktır.

 

Villa dekorasyonunda ışıklandırma

Modern villa dekorasyonunda genel görünümü destekleyecek olan şey aydınlatmadadır. bunun için villanın aydınlatmasına dışarıdan başlayarak içeriye doğru yönelmek gerekir. Peyzaj çalışmaları sırasında aydınlatmaların nerelerde kullanılması gerektiği projelendirilirken nasıl bir aydınlatma istendiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Aydınlatma seçiminde önemli olan her tarafı aydınlatmak değil hangi aydınlatmanın nerede kullandığının önemi vardır. Basit birkaç dokunuşla bile mekanın peyzajını ortaya çıkarabilirsiniz. Çevre düzenlemesi sonrasında ise iç aydınlatmalar önem kazanır. Aydınlatmalar da günümüzde akıllanmış olduğu gibi tek bir tuşla tüm mekanı aynı anda aydınlatabilir ve istediğiniz alanda farklılıklar yaratabilirsiniz. Villa dekorasyonunda aydınlatma en az peyzaj kadar önemlidir.

Aydınlatma tercihinde doğal olanları seçmek önemlidir. Doğal ve yapay ışık kaynakları birbirinden ayrıştırılırken elbette ki enerji tasarrufu da göz önünde tutulması gerekir. Doğal ışığın mekan içerisine yansırken ki dokunuşu çok önemlidir. Bunun için villa tasarımında buna çok dikkat edilmesi gerekir. Doğrudan ışık alabilen yerlerde aydınlatmalar daha basit kullanılırken doğal ışığın ulaşmayacağı yerlerin aydınlatması da daha farklı olması gerekir.

ilginizi Çekebilir : Villa Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları

Villa Tasarımında Havuz

Modern villa tasarımında dikkat edilecek olan hususlardan birisi de havuzun kullanımıdır. Belki her villada havuz olmaz şeklinde düşünebilirsiniz ancak modern villa tasarımında havuzlar çok önemlidir. Yaşam alanınızın konseptine uygun yapılacak olan bir havuz mekanın odak noktası olacaktır. Bu nedenle havuzun tasarımından aydınlatmasına varıncaya kadar hepsinin çok iyi düşünülmesi gerekir.

Villa dekorasyonunda zemin

Villa dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de zemindir. Zeminin hem mobilyalara hem de evin genel konseptine uygun olması gerekir. eğer ki siz spor bir konsept düşünmüşseniz o zaman bu alanda kullanılacak olan zeminin de ağır olması çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Zeminde kullanılacak olan fayanslardan tutunda laminant parkeye varıncaya kadar hepsi en üst kalitede olmalı ve villanın modernliğine yakışı olması gerekir.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder