Ev Salon Dekorasyon Fikirleri – Önerileri    

Ev Salon Dekorasyon Fikirleri – Önerileri    

Oturma odası fikirleri mi arıyorsunuz?  Akıllı dekorasyon ve stil fikirleri, alanların ayrı ama kusursuz görünmesini sağlar.

Farklı amaçlar, farklı kişiliklerden yoksun olmak zorunda değildir. Uzanmak, yemek yemek ve çalışmak tüm bunlar tek bir odada bile gerçekleşebilir ve bu her alanı farklı bir renkle bölemeyeceğiniz anlamına gelmez.  Açık ve havadardır ve mekân boyunca koyu mavi ve yeşil renk düzeni iyi bir tercihtir. Bununla birlikte, yemek alanı ile yaşam alanı arasında belirgin bir ayrım oluşturmak için farklı dokular ve malzemeler kullanılabilir.  

Ev Dekorasyonu – Tasarımı Yapan İç Mimarlık Firmaları

Ev dekorasyonu – tasarımı yapan iç mimarlık firmaları yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi size profesyonel destek sağlayarak en güzel oturma odası tasarımını hazırlayabilir. Siz kafanızda nasıl bir oda hayal ediyorsanız iç mimarlık firmalarına bunu anlatmanız gerekir.  Sizin için hazırlanacak olan özel proje sonrasında istediğiniz odaya kavuşabilirsiniz.

Odanızı evin kalbi haline getirmek için tasarım fikirlerimizi okumaya devam edin. 

1. İç mekanlarda yeşile gidin

Yeşil renk kullanarak bir duvarla muhteşem bir manzaranın yanılsamasını yaratın. Yemyeşil bir ormanı veya çayırları tasvir eden bir duvar resmi, bahçenin yeşilliğini karşılamaya yardımcı olabilir ve ekstra alan yanılsamasına katkıda bulunabilir. Lüks yeşil kadife döşeme ve bitkiler ile mekana daha fazla botanik his verebilirsiniz.

2. Platformlar ve bölmelerle alanları tanımlayın

Geniş  bir alanı merkezi bir sütunla bölün. Bu bölme duvarına ekstra depolama sağlamak için kullanışlı oyuklar ekleyin. Bu aynı zamanda oturma odası dekoruna dekoratif bir dokunuş katmaya yardımcı olur. 

ilginizi çekebilir : Küçük Ofis Dekorasyonları Nasıl Olmalı?

3. Eski Bir Odanın Dekorasyonu

Evinizin yaşının sizi modern değişiklikler yapmaktan caydırmasına izin vermeyin. Eski evler genellikle karanlık ve kapalı hissettirir, bu nedenle oturma odası için daha açık renkler tercih edin. Odalar arasındaki bir duvarın kaldırılması, alan için daha fazla esneklik sağlar ve özellikle ışığı artırır.

4. Renk ve şekiller  

Boşlukları ayırmak için kalın baskılar ve desenler kullanın. Bir odanın alanlarını tanımlamak için güçlü çizgileri kullanın. Alanların daha fazla ayrılmasına yardımcı olmak için döşemeyi değiştirmeyi deneyin. Ana yaşam alanı için bir halı seçin. Desenli halılar görünüme katkıda bulunabilir ve daha net bir bölge tanımı sağlar.

5. Tavan ve Zemin

Her evin yatay tavanı ya da tek seviyeli zeminleri yoktur. Akıllı depolama ve kullanıma hazır bölgeler oluşturarak bu özellikler varsa vurgulayın. Oda içerisinde seviyelerle oynayın.  Baştan sona bir ton renk paleti kullanmak, alanları birbirine bağlamanıza yardımcı olacaktır.

ilginizi çekebilir : Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

6. Kapı ve Pencere

Odayı düzenli tutmak için uzanma, yemek yeme ve çalışma için ayrılmış bölgeler tasarlayabilirsiniz. Uzun tüylü bir halı küçükler için rahat olurken, sıcak ve rahat bir hava yaratmak için yumuşak dokular ve sakin renkler kullanın. Doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmak için odanızda büyük bir pencere veya Fransız kapılar kullanın.

7. Işığın içeri girmesine izin verin

 Odanın aydınlık kalmasını sağlamak için doğal ışık kaynaklarını düşünün. Doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmak, bir odayı canlı hissetmenin harika bir yoludur ve hatta bir alanın gerçekte olduğundan daha büyük hissetmesine yardımcı olabilir. 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder