Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Eski banyonuza girmekten korkuyorsanız ve bir değişiklik hayal ediyorsanız, ucuz ve yapılması kolay olan yeni bir banyo dekorasyon fikirleri listemiz var.

Banyo için yapabileceğiniz en önemli proje, aydınlatmadır. Doğru renkle eşleştirilen aydınlatma insanın ruh halini etkiler. Aydınlatmanızı değiştirmek kolay ve daha uygun fiyatlı olabilir, ayrıca küçük bir banyonun daha büyük ve daha güzel görünmesini sağlar.

Bir armatürü değiştirmek mümkün değilse, ampullerinizi parlak ve güneşli bir günde ışığın renk sıcaklığına sahip yeni flüoresan ampullerle değiştirebilirsiniz. 

Banyonuzun aydınlatma kalitesini yükselttikten sonra, fayans seçimi önemlidir. Duvarlar gibi geniş yüzeyler için açık renkler seçilebilir. Vurgular için daha koyu, daha zengin tonları kullanabilirsiniz. Renk sıcaklığı bir rengin gölgesini değiştirebileceğinden, fayans almadan önce renk seçimlerinizin aydınlatmanızda nasıl göründüğünü kontrol etmenizde fayda vardır.

Duvarlara kullanacağınız fayans seçimiyle işe başlamalısınız. Açık renkler küçük bir banyoyu daha büyük gösterecektir. Koyu veya canlı renkler, her boyuttaki banyoya dramatik bir dokunuş katar.  

ilginizi çekebilir : Ev, Daire Dekorasyonu Tasarım Uygulama Nasıl Olmalı?

Banyo Duvarları

Banyonuzdaki boş duvarlara bakmanıza gerek yok. İşlenmiş kanvas baskılar suya dayanıklıdır ve ekonomiktir. En iyi görsel etkiyi elde etmek için büyük boyutları tercih edebilirsiniz. Benzersiz bir görünüm için özelleştirilmiş duvar sanatı tercih edebilirsiniz.  

Yeni çekmece kulpları, havlu çubukları, tuvalet kağıdı tutucusu ve musluk banyonuzun görünümünü tamamen değiştirecek. Banyo armatürlerinizi değiştirmek, tezgahınızın yeniden taze görünmesini bile sağlayabilir.  Değiştirme, eski donanımı sökmek veya çıkarmak ve yenisini eklemek kadar basittir.  

Banyonuzu düzenlemek, anında yeni bir görünüm kazandıracaktır. Bir dolaba açılır çekmeceler eklediğinizde bile banyonuzda önemli bir değişim yapmış olursunuz.  

Eski, uyumsuz havlularınızı atın ve yeni banyo dekorunuza uyan yumuşak, kabarık havluları satın alın. Modern bir banyo tasarımı dokunuşu için vurgulu bir renk veya desen iyi tercih olabilir. Klozet örtusu, yer paspası mutlaka birbirine uyumlu olmalıdır.

Banyo dekorunuza son dokunuşları yapmaya hazır mısınız? 

Birkaç özel aksesuar banyoyu vurgulamak için oldukça iyi tercih olacaktır.  İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı fikirler: – Çöp sepeti – Banyo sabunluk veya sabun köpüğü – Orkide Havlu gibi canlı ev bitkiler. 

Banyo bir evin gerçekten de dekorasyonunu gösteren önemli bir yerdir, ancak biz genelde banyoyu her zaman en arka plana atarız. Oysa ki şık bir evde ya da ofiste banyo beklenen ilgiyi görmemişse mekanın tüm dekorasyonuna olumsuz etki edecektir.

Banyo sadece bireysel kullanmış olduğumuz alan değil, misafirlerimizin de ellerini yıkadıkları bir yerdir. Bunun için evinize gelen bir misafir banyodan içeri ilk girdiğinde nasıl bir izlenim edinirse, sizin hakkınızdaki fikirleri de o anda değişecektir.

Şimdi isterseniz siz kendinizi bir banyo da şöyle hayal edin ne demek istediğimizi anlayacaksınız. 

İçeri girer girmez, lavanta bir koku burnunuza hafiften değiyor, şık armatürler, temiz havlular ve parlak bir zemin, duvarlarda koyu renkte bir fayans, zemin ise duvar rengiyle bütünleşmiş bir ton. Eminiz ki hiç kimse böyle bir banyodan çıkmak istemeyecektir. 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder