Ofis Dekorasyonu Örneklerinden bir kaçı…

Ofis Dekorasyonu

Ofisler, çalışanların gününün büyük bölümünü çalışarak geçirdikleri mekânlardır. Bu nedenle ofislerin tasarımı işlerinizde verim elde edebilmeniz adına büyük önem arz etmektedir. Çalışanlarınızın odaklanma ve üretkenlik seviyelerini en üst düzeyde tutabilmek için ortamın buna elverişli olması gerektiğinden dolayı yapılan ofis tasarımı kusursuz olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre fiziksel çevre insanların yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya koyabilmesinde çok etkili olduğu gözlemlenmiştir. Çalışılan mekân doğru şekilde tasarlandığı ölçüde iş bitirme ve yeteneklerini ortaya koyabilmeleri daha kolay olacaktır. bu nedenle işverenler çalışanlarının ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek ortamlar oluşturdukları ölçüde işlerinde verim kazanacaklardır.

Vizyon sahibi mekânlar oluşturan firmamız ihtiyaca ve sektörünüze en uygun olan ve ferah ve çalışanlarınızın motivasyonu artırıcı özelliğe sahip ofis projelerimizi sürdürmekteyiz. Tasarımlarımızda çalışanlarınızın beklentilerine cevap veren ve kendini rahat hissedebileceği mekânlar oluşturmaya gayret göstermekteyiz.

Sektörde yaşanan değişiklik ve yenilikleri etkileyici, fonksiyonel ve kalıcılığı esas alarak sizlerin ve çalışanlarınızın ihtiyaçlarını akılcı ve teknolojik çözümlerle karşılayan ve verimliliğin en üst seviyede olması planlanan ofisler tasarlamaktayız.

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Son yıllarda modern hayatın gerektirdikleri nedeniyle çalışma hayatında da etkisini göstermektedir. İşverenlerin işlerinde daha fazla başarı elde edebilmesi ve kapasitelerini artırabilmeleri için modern çağın yenilik ve değişikliklerini çalışma ortamlarına yansıtmaları zorunlu hale gelmiştir. Günümüzde başarılı bir çalışma ortamı oluşturabilmek için birçok unsura dikkat etmek gerekmektedir. Bunların en başında çalışanların kendini iyi hissedecekleri ferah ve aydınlık bir ortam oluşturmak gelmektedir. Bu ortamın oluşturulabilmesi için dekorasyonda kullanılacak olan renklerin, mobilyaların ve aydınlatma sisteminin doğru şekilde tercih edilmesi gerekmektedir. Bu unsurlar tercih edilirken çalışma ortamının kapladığı alan belirleyici unsur olacağından dolayı dar bir alana sahip olan çalışma ortamlarında kesinlikle koyu renk tercihinden uzak durulması gerekmektedir.

Ayrıca renklerin kişiler üzerindeki etkisi göz önünde bulundurularak daha açık ve ferah renklere yer vermek daha doğru bir karar olacaktır. Bunun dışında dar alana sahip olan ofislerde yer kaplamayan fonksiyonel mobilyalara yer vermek daha ferah bir atmosfer yakalayabilmek adına büyük öneme sahiptir. Geniş alana sahip olan ofislerde de göz yoran gereksiz mobilya ve aksesuarlara yer vermemek gerekir. Çünkü çalışma ortamı ne kadar ferah ve aydınlık olursa çalışanlar kendini o kadar rahat ve dingin hissedecektir.

Ofis Dekorasyonu İç Mimarlık Firmaları Obje Seçimi

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta çalışanların sürekli kullanmak zorunda oldukları sandalye tercihinin çok doğru şekilde yapılmış olmasıdır. Sandalye tercihinde dikkat edilecek en önemli unsur çalışanın sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Kişiye doğru oturuş pozisyonu sağlayacak ölçüde tasarlanan sandalye kişinin boyun, sırt ve bel ağrısı yaşamasını engelleyecektir. Bu nedenle seçilen sandalye sırtı kavrayacak şekilde tasarlanıp kişiye rahat oturma imkânı sunabilecek ölçülerde olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle birçok çalışanın bulunduğu kurumsal şirketlerde kişiler arası mesafe doğru şekilde ayarlanmalı bu sayede her çalışana kendine ait özel bir çalışma alanı oluşturulacağından kişinin daha rahat işine odaklanması sağlanmalıdır.

Ofis dekorasyonlarında modern hayatın gerektirdiği bütün ayrıntılara yer verip şık ve işlevsel mekânlar oluşturmaya devam ediyoruz. Çalışanlarınızın kendini rahat ve huzurlu hissedebilecekleri ferah ortamlar oluştururken kişilerin motivasyonunu ve potansiyellerini açığa çıkarabilmeleri için gerekli olan bütün detaylara dikkat ediyoruz.

Firmamız sektörde yaşanan değişiklik ve yenilikleri yakından takip ederek sizler için kusursuz ofisler tasarlamayı sürdürmektedir. Yapmış olduğumuz ofis tasarımlarında çalışanlarınızın motivasyonlarını en üst düzeyde tutabilmek için gerekli olan bütün ayrıntılara önem vermekteyiz.

İstanbul’da iç mimarlık hizmetleri veren Dominand İç Mimarlık Ofisi Özellikle Ofis dekorasyonu, Ofis proje tasarım alanında bir çok Projeye İmza atmıştır