Mobilyalarınızı Ön Plana Çıkaracak 13 Püf Nokta

Mobilyalarınızı Ön Plana Çıkaracak 13 Püf Nokta

Mobilya seçiminizde, mobilyalarınızı ön plana çıkaracak birçok parça kullanabilirsiniz. Ancak bunu en iyi şekilde yapmak önemlidir. Önemli olan parçanın ya da seçtiğiniz temanın mobilyayı ön plana çıkarmasıdır. Bu yüzden birçok alternatifle bunu sağlayabilirsiniz. Herkes evinin en tarz şekilde dizayn edilmesini istemektedir. Mobilya tasarımı konusunda belirli adımlar izlendiği takdirde en beğeneceğiniz stili yansıtmanız mümkün.

Arka Plan Rengi

Mobilyalarınızın daha çok ön plana çıkmasını sağlamak için açık renk duvarlar kullanmanızda fayda var. Daha nötr, soft renkler mobilyanın belirgin olmasını sağlayacaktır. Açık gri, fil dişi gibi renkler her zaman doğru tercihtir.

Aydınlatma Tercihi

Işık tasarımının titizlikle oluşturulmasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada mobilyaların konumu ve seçilecek olan lamba modeli önemlidir. Daha sade ve estetik görünümdeki avizeleri kullanabilirsiniz. Masa lambası, lambader de tercih edilebilir. Bu sayede ışığından gücünsen olumlu şekilde faydalanmak mobilya tasarımı için de avantaj sağlamaktadır.

ilginizi çekebilir : Salonunuzu Kullanışlı Gösterecek 8 Mobilya

Doğal Aksesuarlar

Mobilya tasarımı konusunda akla sadece koltuklar, eşyalar gelmemelidir. Şık ve sakin aksesuarlarda mobilyalarınızı ön plana çıkarmak için işinize yaramaktadır. Özellikle ahşap aksesuarlar sayesinde modernliği de yakalamış olursunuz.

Renklerin Uyumu

Odanızda bulunan mobilya ve mobilyaya eşlik edecek olan perde, aksesuar, TV ünitesi gibi detaylar mobilya tasarımı konusunda önemlidir. Birbirine zıt renklerde seçebilir ya da aynı rengin farklı tonlarına yönelebilirsiniz. Zıt renk olan örneğin sarı rengi bir aksesuarda kullanabilirsiniz. Burada renklerin uyumu mobilyanızın arka planda kalmasına neden olmadan seçilmelidir.

Doğa Unsurları Kullanmak

Muhteşem görüntüler elde etmek için doğada gördüğünüz renklerden yardım alabilirsiniz. Birbirinden güzel renk tonlarıyla harika tasarımlar oluşturmak sizin elinizde.

ilginizi çekebilir : Klasik Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Odak Noktası Belirlemek

Odak noktası her zaman için bir eşyanın odanın ortasında demek değildir. İstediğiniz şekilde istediğiniz köşeye konumlandırabilirsiniz. Mobilya tasarımı noktasında renklerle ya da dokulu duvar kağıtlarıyla da bunu sağlayabilirsiniz.

Birbirini Tamamlayan Renkler

Farklı renkler kullanmak her zaman mobilyanızın ön plana çıkmasını sağlar. Ancak bu renkleri birbiriyle bütünlemek ve tamamlamak daha önemlidir. Ana renk seçmişseniz yanında mutlaka ara renk kullanmanız tavsiye edilmektedir. Örneğin mor renk seçmişseniz bunun tonlarını da yanında kullanabilirsiniz.

Canlı Desenler

Desenler mobilya tasarımı için birleştirici görev üstlenmektedir. Bu nedenle desen kullanımından kaçınmamalısınız. Mobilyanızı daha ön plana çıkarmak için canlı renklerde bir desen seçebilirsiniz.

Zevkinize Göre Renk Seçimi

Odanızın dikkat çekici bir renkte olmasını istiyorsanız mutlaka en çok sevdiğiniz rengi tercih etmelisiniz. Çünkü bu alanlarda fazla vakit geçirdiğimiz için hoşumuza giden renklerle alan oluşturmak önemlidir. Kendi renk seçiminiz sıkılacağınız bir renkten daha iyisi olacaktır.

Duvarları Dekorasyonu

Mobilya tasarımı için duvar dekorasyonu oldukça önemlidir. Koyu bir renk seçimi yaparsanız bu odanın daha kasvetli ve karanlık görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden odaya renk ve canlılık katmak için en uygun renkleri seçmeniz gerekir. Canlı bir renk tonu her zaman için ferah bir görünüm sağlamaktadır.

Yaratıcı Dokunuşlar

Mobilyalarınızın farklı bir  görünümde olmasını isterseniz bunu tamamen değişiklik yaparak sağlamak zorunda değilsiniz. Bu yüzden ufak dokunuşlarla mobilya tasarımı konusunda canlılık sağlayabilirsiniz. Canlı renkli kırlentler, aksesuarlar ve tablolar ile estetik görünüm elde edebilirsiniz.

Daha İyi Hissettiren Renkler

Renklerin farklı şekilde anlamları ve ruh halini etkileyen yanları vardır. Bu yüzden enerjik ve pozitif ortam için sarı, turuncu, yeşil tercih edilebilir.

Tek Güçlü renk

Renkleri bir arada çok sık kullanmak bazen karmaşıklık oluşturmaktadır. Bu da mobilya tasarımı yansımasına kötü etki edecektir. Bu yüzden dikkat çeken tek bir renk kullanmak daha uygun olacaktır.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder