Apartman Dairesi İle En Dikkat Çekici Ofis Tasarımları

Apartman Dairesi İle En Dikkat Çekici Ofis Tasarımları

Apartman dairesi son zamanlarda iş yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu artık standart bir uygulama halini almıştır. Home ofis çalışma mantığı benimsendiğinden beri apartman dairelerinin de ofis haline gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Sadece bir evken aynı zamanda iş yeri de olan daireler bazen komşular için sorun teşkil etmektedir. Apartman dairesini ofis olarak kullanacak kişiler tasarıma da önem vermek ister. Bu yüzden apartman dairesini baştan yaratmak ve ofis haline getirmek sizin elinizde. Dikkat çekici ofis tasarımları sayesinde çalışma alanınızı farklı hale getirebilirsiniz.

Modern Dizayn

Dairedeki ofisin sadece göze hoş gelmesi önemli değildir. Aynı zamanda apartman dairesini çalışma ortamına hazırlamanız gerekmektedir. Sade ve rahat bir atmosferde çalışmak her zaman daha iyidir. Modern bir ortam ofis tasarımı için her zaman uygundur. Modern dizayn deyince akla gelebilecek ilk şey çizgilerin ve şekillerin oluşturduğu dengedir. İlerleme ürünlerinin kullanılması her zaman avantaj sağlamaktadır. Dikkat çekici ofis tasarımları için kullanabileceğiniz hayvan ve bitki görüntüleri ofise farklı bir hava katmaktadır.

Modern bir alan planlamaktaysanız alan kesinlikle havadar ve ışıkla dolu olmalıdır. Dikkat çekici ofis tasarımları için pencere ve kapı açıklıklarını artırabilirsiniz. Buna ek olarak ışığı önleyecek şekilde pencere önüne mobilya yerleştirmemeye dikkat etmelisiniz. Farklı ve tarzınızı yansıtacak aksesuarlarla modern bir ofis oluşturabilirsiniz. Sıra dışı şamdanlar, vitray pencere  ve mozaiklerdeki kısmalar gibi detaylar modernliği yakalamanız için fırsattır.

Ofis için mobilya seçiminde rafine ve sağlam tercihlere yönelmelisiniz. Dolap, masa, sandalyeler, kitaplık, duvar rafı ve koltuk gibi eşyalar özenle seçilmelidir. Dikkat çekici ofis tasarımları konusunda ilk izlenimin önemli olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Ofisinize giren kişilerin ilk anda atmosferden olumu veya olumsuz etkilenmesi çok önemlidir.

Daire Ofis Alanını Genişletin

Doğru aydınlatma sadece ofisler için her yaşam alanı için en çok dikkat edilen tasarımlardan olmalıdır. Ofisin yüksek pencereleri ve harika manzarası varsa çok şanslısınız. Çünkü aydınlatmayı sağlamak için ekstra bir çabaya ihtiyacınız yok. Böyle bir pencere yoksa da üzülmeyin. Gerçekçi duvar kağıtları sayesinde içinizi ferahlatacak ve ofisi aydınlatacak ambiyansı sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki odada ne kadar ışık varsa ofis o kadar geniş görünecektir.

Işık tasarımları konusunda masanın üzerinde ayrı bir lamba olmalıdır. Duvardaki rafları aydınlatmak için ayrı olarak LED ışıklar olmalıdır. Dikkat çekici ofis tasarımları konusunda en çok dikkat çeken ambiyansın göze nasıl yansıdığıdır. Bu açıdan ışıklandırma ve alan genişliği önemlidir.

ilginizi çekebililir : Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Ofis Atmosferi

Ofisiniz için akvaryum, bitki kullanmaktan kesinlikle kaçınmamalısınız. Çünkü ofis gibi iç mekanlara son derece uyum sağlamaktadır. Yeşillik insana huzur verir ve zihni temizler. Akvaryum ise olası bir durumda sinirleri yatıştırır. Hem maddi hem de manevi yönünüzü aynı anda güçlendirebilirsiniz. Dikkat çekici ofis tasarımları ile ofisinizin atmosferini bambaşka tarza dönüştürebilirsiniz.

Atmosferi kendi zevkiniz ve isteğinize göre de çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca başarılarınızı sergilemekten de kaçınmayın. Diplomalar, sertifikalar sizi daha çok motive edeceği için zinde kalmanızı da sağlamaktadır.

ilginizi çekebilir : iç mimarlık firmaları 

Ofislerde Renk Seçimi

Rahat ve verimli çalışma ortamı yaratmak için renk seçimleri önemlidir. Gün ışığı ve temiz hava çalışanları daha fazla motive etmektedir. Ofislerde seçilen renkler iş hayatı üzerinde etkiye sahiptir. Dikkat çekici ofis tasarımları için renk uyumu ve renk tercihini en doğru şekilde yapmak gerekir. Örneğin mavi rengin yeni, yaratıcı ve pozitif bir etkisi vardır. Bu  yüzden mavi, yeşil, açık ve soft renkler her zaman için pozitif enerji vermektedir.

Apartman dairesinde ofis açmaya karar verenler için bu belirtilenlerin uygulanmasını tavsiye ederiz. Çünkü hem genel atmosfer hem de alanın olduğundan daha farklı görünmesi herkes için iyi olacaktır. Bu yüzden  dikkat çekici ofis tasarımları iyice araştırılıp tarzınızı yansıtabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  İstanbul iç mimarlık firmaları 

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder