Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Villa İç Mimari Tasarımı

Villalar mimarileriyle göz kamaştıran yapılar olarak akıllarda yer eden gösterişli konutlardır. Herkesin hayalini kurduğu villalar müstakil evlerin en şık halde tasarlanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Genellikle şehir merkezinden uzak olan kırsal bölgelerde yer alan villalar iç ve dış tasarımlarıyla insanlarda hayranlık uyandıran yaşam alanlarıdır. Villalarınızda muhteşem dekorasyon yapabilmek için iç mimarlık firmalarından destek alabilirsiniz. İstanbul iç mimar seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur alanında yeterli uzmanlığa sahip olmasıdır.

Villa iç tasarımında kullanılacak olan dekorasyon önerileri

Villa tasarımında doğru unsurlara yer verip yaşam alanımızı daha göz alıcı ve yaşanılabilir hale getirmemiz mümkündür. Bunun için yapılması gereken villa iç tasarımında kullanılan unsurların doğru ve birbiri ile uyum içerisinde olacak şekilde seçilmesidir. Villanızı daha şık ve estetik değer kazandırmak için iç mekân tasarımında bazı fikirlere ihtiyacınız bulunmaktadır. Villa iç tasarım fikirlerini şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Özgün Köşeler Oluşturun

Villa tasarımında kullanılan unsurların şık ve estetik görünümü yanında kullanıldığı alana sağladığı fayda da önem arz eden bir konudur. Yani dekorasyonda kullanılan unsurlar göze hitap edebildiği kadar yaşam alanının genel konsepti ile de uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Örneğin villa iç dekorasyonunda kullanılan bir piyano yalnızca dekoratif amaçla kullanılacaksa sadece gereksiz yer kaplayacaktır. Bunun yerine piyano yaşam alanının konseptine uygun olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Örneğin bir sanat köşesi oluşturularak piyano için daha uygun hale getirilen bir mekânda daha hoş bir atmosfer sağlanmış olacaktır.

Villa iç tasarımında halıya yer verin

Villanın dekorasyonunda kullanılan renk ve mobilyalarla uyumlu olacak şekilde halı kullanmak ortama sıcak ve hoş bir hava katacaktır. Bilindiği üzere halılar sadece zemini örtmek ve kapatmak için değil kullanıldıkları yaşam alanına hareket ve canlılık katmak amacıyla kullanılan dekorasyon unsurudur. Bu nedenle bütün yaşam alanlarında olduğu gibi villaların iç tasarımında mutlaka halıya yer verilmesi gerekmektedir. Villa iç mekân tasarımında kullanılacak halıların seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Halı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur diğer dekorasyon unsurları ile uyum sağlayacak özellikte olmasıdır. Hem renk hem de boyut olarak dekorasyona uyum sağlayabilen halılar yaşam alanlarına sıcak ve samimi bir hava katmaktadır. Sade renklerle oluşturulan dekorasyonda seçilen doğru halı ile ortama hareketlilik ve canlılık kazandırmak mümkün olacaktır.

Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
Villa İç Mimari Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Yaşam alanını bölümlere ayırarak daha kullanılır hale getirin

Özellikle geniş alana sahip olan yaşam alanlarında mekânı bölümlere ayırarak hem estetik görünüm sağlanmış olacak hem de yaşam alanı daha işlevsel hale getirilecektir. Yaşam alanlarını bölümlere ayırarak villa iç tasarımın daha zenginleştirerek daha fazla amaca hizmet edebilecek olan yaşam alanları oluşturmak mümkündür. Örneğin geniş alana sahip olan bir odayı ikiye ayırarak iki farklı oda şeklinde kullanabilirsiniz. Odayı ikiye ayırmada bir paravan kullanılacağı gibi kitaplık ta kullanılabilir.

Villa iç mekân tasarımında daha az eşyaya yer vererek ferah bir atmosfer oluşturun

Villalar çok geniş alana sahip olsalar da dekorasyonda ihtiyaçtan fazla eşyaya yer verilmesi ortamda hoş olmayan, göz yorucu bir enerji oluşturacaktır. Bu nedenle çok fazla alana sahip olsanız da yaşam alanınızı fazla eşya ile doldurmamanız dekorasyon açısından önemlidir. Son dönemlerde popüler olan minimalist tarza göre ihtiyacınız olmayan ve evin dekorasyonuna olumlu etkisi olmayan unsurlara yer verilmemesi önerilmektedir. Daha az eşya daha fazla unsur anlayışına göre dizayn edilen yaşam alanları kişiye daha huzurlu ve ferah bir ortam sunmaktadır. Villa iç tasarımında daha az eşyaya yer vermek yaşam alanlarına modern ve ferah bir atmosfer kazandırmanıza neden olacaktır.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder