Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Kış aylarının bitmesiyle beraber, birçok evde yaz dekorasyonu için telaş başlar. Birçok kişi yazlık evlerine gitmek için hazırlık yapar. Birçok kişi ise kışın kaldıkları evi yaz dekorasyonuna hazırlar. Sizlere bu yazımızda yazlık ev dekorasyon fikirleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Ayrıca istediğiniz yerde kullanabileceğiniz pratik dekorasyon fikir ve yöntemleriyle ufkunuzu açacağız. Hazır olun.

Yazlık ev dekorasyonu sadece yazlıklarımızda değil, kış vaktinde kaldığımız evlerde de uygulanabilir. Ülkemizde neredeyse bütün evlerde kış aylarında evlerin en küçük odası daha çabuk ısındığı için en çok tercih edilen odadır. Balkon ve büyük perdelere sahip odalar ise yaz aylarında kullanılır ve kış aylarında kapatılır. Koltukların üzeri örtülerek yaz ayı beklenir. Bu tarz evlerde geniş ve ferah olan salonlarda bazı dekoratif değişimler yapılarak ev yaz sezonuna hazır hale getirilir. Bu dönemde yapılan hazırlıklar ve dekorasyon çalışmaları birçok ev sahibine eğlenceli gelir.

ilginizi çekebilir : Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Ev Mobilyalarıyla İşe Başlayın!

Yazlık odalarınızı kullanırken bu alanlara yaz ayları için uygun olan mobilyalar yerleştirin. Bu mobilyaları daha çok mavi ve beyaz renk tonlarında deniz ve denizciliği anımsatan desen ve sembollerle süslenen mobilyalardan seçebilirsiniz. Eviniz ve şehir merkezinde bulunduğunuz şehirde bir deniz bulunmuyorsa bu stilde dekorasyonlar sizlere uygun olmayabilir. Buna benzer yazlık ev mobilyalarını, plajları ve denizlere olan şehirlerdeki yazlık evlerde tercih etmek daha yerinde olacaktır.

 Evlerinizi tamamen yazlık dekorasyonla döşemek için krem ve beyaz renkleri gibi açık tonlardaki mobilyaları tercih edebilirsiniz. Yazlık ev dekorasyonunun en çok dikkat çeken noktası ise beyaz ve mavi tonlarının kullanılmasıdır. Kış aylarında kapalı ve soğuk günlerde kullanılan koyu renkleri hayatımızdan çıkarıp ferah ve parlak aydınlanmalar yaşamak adına sıcak yaz günlerini hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. Fakat yaz ayları gelince kesinlikle koyu renklerden uzak durmalıyız.

En Çok İlgi Çeken Yazlık Evler; Bodrum, Muğla, Ev Dekorasyonu

Muğla ve Bodrum genellikle bütün evleri beyaz renklere boyanmasıyla ünlü olan tatil bölgeleridir. Şehirdeki ferahlatıcı etki ev dekorasyonuna direkt olarak yansımıştır. Yeşil bahçeler ve beyaz yapılar oldukça ferahlatıcı bir etki yaratır.

Yaz aylarında sahip olduğumuz enerjinin olumlu yönünü yazlık evlerimizin her köşesinde kullanabilmek oldukça kolaydır Bu durum için en doğru dekorasyon yöntemlerini uygulamamız yeterli olacaktır. Yazlık evlerin dekorasyonunda farklılıklar oluşturabilmek adına doğru desen ve renk tasarımları kullanarak mümkün hale gelebilir. Evlerinizin içinde yaz hareketliliğini tek bir dekorasyonla yansıtabilmeniz mümkündür.

Yazlık denince aklımıza öncelikle salonlar gelir. Fakat evlerin bütün bölümleri için sizlere önerdiğimiz dekorasyon fikirleri geçerli olacaktır. Perde, duvar, nevresim takımları, minder ve koltuk örtüleri gibi birçok detayda yaz trendlerinden parça geçirmek mümkün olabilir. 2021 yılının trendi yine açık ve yumuşak tonlara sahip renkler olacak. Daha koyu renkler tercih etmek isteyenler ise mavi ve kahverengiyi tercih edebilir. Sizlere önerdiğimiz tüm bu renkleri sadece evlerin iç dekorasyonunda değil, dış dekorasyonda da kullanabilirsiniz. Örneğin; havuzda ve bahçede mavi ve kahverengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Modern Ev Dekorasyonu

Yine sizlere bu yaz için önerebileceğimiz renk tonları şu şekildedir;

Turuncu

Sarı

Mavi

Kahverengi

Yeşil

Desen konusunda ise yaprak, dal ve çiçek tasarımlarını tercih etmeniz oldukça isabetli olacaktır. Yazlık evlerin mevsimsel şartlarına uygun biçimde düzenlenerek temizlenmesi ve sezona uygun biçimde bir dekorasyona sahip olması oldukça önem arz etmektedir.

Sizlere bu yazımızda yazlık ev dekorasyonu fikirleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Daha fazla bilgi edinmek için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca iç mimarlık hizmetlerimizden yararlanmak için internet sitemizi ziyaret edebilir ve ilgili iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder