Villa İç Tasarımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Villa İç Tasarımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Villanızın iç tasarımını yaparken birçok konuda anlık olarak karar verebilirsiniz. Bazı konularda işi uzmanlarına bırakmak villanızın dekorasyon ve tasarım sağlığı açısından son derece önem arz etmektedir. Bazı konularda bildiğim bildik davranırsanız, bu durum sizler ekstra maliyet olarak geri dönebilir. Ayrıca tabi, zaman kaybı. Gerekli olmayan ekstra maliyet ve zaman kaybı sizlerin moralini bozabilir. Sizlere bu yazımızda hayalinizdeki villanın iç tasarımı nasıl olmalıdır? Hangi süreçte hangi detaylara dikkat edilmelidir? Villa sahiplerinin dikkat etmesi gereken detayları, süreci ve düşük maliyetle tasarımı nasıl halledebiliriz? Zaman ve maliyet kaybı yaşamadan bu süreci nasıl atlatabilirim? Gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

ilginizi çekebilir : Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Villa İç Tasarımında Profesyonelleri Tercih Edin!

İlk olarak iç tasarımı konusunda çalışacağınız mimarı belirlemek en önemli konulardan biridir. İç tasarımda bilinmesi gereken en önemli hususlardan biri iç mekân genel mimarı yapı ve tasarımla projelerin yönetim süreçleri arasındaki ilişkinin güçlü tutulması, basamakların birbiriyle yürütülmesi gerekir. Villaların iç tasarımında mimarı yapı projelerinin çapraz olarak bütünsel bir şekilde yürütmek oldukça önemlidir.

Villa İç Tasarımlarda Maliyet ve Zaman Kaybından Kurtulmak İçin Mimarla İletişimde Kalın!

Villaların iç mekân süreçlerinde mekân düzeni, mobilya yerleşimi konusunda tefriş çalışmalarının yapılması gerekir. İç mekân çalışmalarına önceden başlamış olmak, zaman kaybını engelleme konusunda son derece yardımcı olabilir. Ayrıca iç tasarımla alakalı olarak düşünülen bilgileri ve detayları mimarla sürekli olarak iletişimde kalıp bilgi alışverişi sağlayarak, geri dönüşü mümkün olmayan bir yola girmenizi engelleyebilirsiniz. Bu durumda sizlerin maliyet ve zaman kayıplarının önüne geçmenizi sağlar.

Ayrıca villa iç tasarım çalışmalarında projelere başlamadan evvel projelerin tüm katılımcıları; yardımcı ekipler, mühendisler mekân tasarımı sürecinde ortaya çıkan yapının cephesi, terası, çatısı, bodrumu, balkonu gibi birçok alanı ve çalışmayı hangi düzeyde etkileyeceği konusundaki bilgileri önceden öğrenebilirsiniz. Kendi bütçenize uygun şekilde bir hesap yapmanız sizler için oldukça büyük avantaj sağlar ve önceden maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz. Villa iç tasarımıyla alakalı karar verilmesi gereken konular şunlardır;

Zemin kaplama, parke rengi, dokusu ve diğer özellikler,

Duvar kaplamalarında kullanılması planlanan yalıtım malzemeleri,

Duvar kâğıtları, renk, boya ve diğer doku özellikleri,

Tavan tasarımı ve malzemeleri,

Prizler, anahtar grupları ve aydınlatma alternatifleri,

Kapı, gömme dolap, mutfak, banyo mobilyaları gibi sabit olan mobilyalar,

Sehpa, koltuk, yatak, yemek masası gibi mobilyaların ergonomileri ve tasarımları,

Merdiven tasarımı,

Asansör,

Teras yapısı,

Banyo, salon, yatak odası, çocuk odası gibi birçok bölümün ve mekânların geçişleri,

SPA, Sauna, hamam, havuz, spor, bahçe, oyun, çalışma odası, sinema odası gibi özellikli alanların tasarımları,

İklimlendirme,

Toprak altı ve çatı izolasyonu,

Bahçe sulama, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları,

Otopark,

ilginizi çekebilir : Villa Dekorasyon Fikirleri

Bu tarz villa iç tasarım alternatifleri günümüz şartlarında sınırsız bir biçimde çoğaldı. Fakat önemli olan konu çalıştığınız mimara isteklerinizi en iyi şekilde aktarmak ve geri kalan işlemleri mimara bırakmaktır. Bu konuyla alakalı olarak iç tasarıma başlamadan önce sizlere uygun olan projeleri incelemeli ve kendinize en uygun olan tarzları belirlemelisiniz. Seçmiş olduğunuz malzemelerin kullanım alanlarında uygulanması farklılıklara yol açabilir. Örnek olarak; seçtiğiniz mermeri düşünürsek; enine ve boyuna kesim tarzı farklı desenlerin ortaya çıkması ve ayrıca uygulanan yüzeylerdeki parlaklığı, dayanıklılığı değiştirip, aynı mermeri banyo fayansında, holde, sehpada, mutfak tezgâhında kullanmanız mümkündür. Bu durum villanızın değerini yükseltir.

Sizlere bu yazımızda villa iç tasarımı hakkında bilinmesi gerekenler hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder