Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyonu

Villalar, birçok insanın hayalini kurduğu ihtişamlı yapılardır. Hem modern ve şık görünümleri ile hem de sağladığı olanaklar bakımından villalar insanlara konforu ve şıklığı birlikte sunabilen göz kamaştırıcı yapılardır.

Villa dekorasyonunda iç mekân tasarım, dış mekân tasarımı, havuz ve bahçe gibi bütün bileşenler bir bütünü yansıtacak özelliklere sahip olduğu takdirde başarı sağlanmış olacaktır. Bütün dekorasyon unsurları modern çizgileri yansıtabilecek özelliklere sahip olmalıdır. Yaşam alanları içinde yaşayan kişinin özelliklerini ve karakterini yansıtır. Zevk ve tercihlerinizi en güzel şekilde yansıtacak olan şık ve estetik değere sahip villa tasarımlarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Villa Dekorasyonunda Bahçenin Önemi

Bir villanın en fazla dikkat çeken bölümü muhakkak ki bahçeleridir. Bahçeler insanların şehir hayatının yorucu kalabalığından uzaklaşıp doğa ile baş başa kalma fırsatı buldukları mekânlardır. Dolayısıyla bahçe tasarımı yaz kış kişiye keyifle vakit geçireceği mekân olabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Bahçede yer alan havuz, aydınlatma sistemleri bir bütünü yansıtabilecek özelliklere sahip olmalıdır. İç mekân tasarımında kullanılan mimari tarz bahçede de kendini göstermelidir. Ancak bu şekilde görsel bir bütünlük sağlanmış olacaktır. Bahçede yer alan bitki ve aksesuarların konumlandırılmasının doğru şekilde yapılması ferah bir ortam oluşturma adına büyük öneme sahiptir. Villalarda bahçe dizaynı yapılırken ihtiyaç duyulmayan ve fazla yer kaplayan unsurlara yer verilmemesi daha düzenli bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Villa Dekorasyonunda Renk Seçimi

Villa dekorasyonunda klasik ve modern tarz kullanılmaktadır. Modern çağın çizgilerini en güzel şekilde yansıtan modern villa tasarımları hem şıklığı hem de konfor ve rahatlığı yaşayabileceğiniz mekânlar oluşturmada son derece etkili olmuştur. Villa dekorasyonunda kullanılan renkler her ne kadar kişinin zevk ve tercihlerine göre belirlense de yılın trend olan renkleri villa tasarımlarında yerini almıştır. Villa tasarımlarında kullanılan bütün renkler bir biri ile uyum içerisinde olduğu zaman ortaya muhteşem bir atmosfer çıkacaktır. Yapıları itibariyle çok geniş bir alana sahip olan villaların dekorasyonunda çok fazla renk tercih konusu olabilmektedir. Özellikle son dönemlerde villa dekorasyonunda beyaz, krem ve bej gibi açık ve ferah renklere yer verilmektedir. Böylece yaşam alanlarına aydınlık ve ferah bir görünüm kazandırılmış olunmaktadır.

Villa dekorasyonunda özellikle duvar ve zemin rengi doğru şekilde seçilmelidir. Duvar rengi seçilirken yaşam alanının güneşi alıp almadığı tercih edilecek olan rengin belirlenmesinde son derece büyük bir etkiye sahiptir. Genellikle ışık almayan odalarda duvar renginin açık tonlarda seçilmesi ortamı daha aydınlık ve ferah göstereceğinden dolayı özen gerektiren bir unsurdur.

Villa Dekorasyonunda Rahat ve Modern Mobilyalar

2020 villa dekorasyonunda daha çok rahatlığı ve konforu ön plana çıkaran mobilyalara öncelik verilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda villa dekorasyonunda sadeliği yansıtmak adına daha az eşyaya yer verilirken bu yıl yaşam alanlarında kişiye rahatlığı ve konforu sunan heybetli mobilyalara yer verilmektedir. minimalist yaklaşımın aksine ihtiyaç duyulan ve kişiye konforu en üst seviyede yaşama olanağı sunan unsurlara yer verilmektedir. Bu şekilde de şık ve estetik görünüm yakalamak adına dekorasyonda kullanılan bütün unsurlar uyum ve ahenk içerisinde olacak şekilde seçilmektedir. Modern tarzın tüm unsurlara yansıdığı tasarımda ortaya muhteşem yaşam alanları çıkacaktır.

Dominant iç mimarlık olarak yaşam alanlarınızda yapmak istediğiniz değişiklik ve yenilikler için önceden mekânı görüp keşif yapıyoruz. Sizlerin en modern ve şık bir yaşam alanına sahip olmanız için ihtiyaçlarınızı belirleyip, bu ihtiyaçlar doğrultusunda size şıklığı ve konforu en yüksek seviyede sunabilecek tasarımlar yapıyoruz. Sizinle tanıştığımız andan itibaren sizi ailemizden biri gibi görüp size maksimum fayda sağlayacak olan proje üzerinde çalışmaya başlıyoruz.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder