Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Gösterişli yapıları ile hayranlık uyandıran yaşam alanları arasında yer alan villalar genellikle şehir merkezinden uzak olan kırsak kesimlerde ve yazlık bölgelerde inşa edilen müstakil evlerdir. Tek katlı olabileceği gibi genelde villalar iki ya da üç katlı olarak tasarlanmaktadır. Villaların eşsiz güzelliğe sahip olan bahçeleri ve havuzları bulunmaktadır. Sağladığı konfor ve huzur bakımından birçok insanın sahip olmayı hayal ettiği villalar, iç ve dış mekân tasarımlarıyla içinde yaşayanlara eşsiz bir yaşam alanı olmaktadır.

Villa dekorasyonunda kullanılacak olan unsurlar diğer yaşam alanlarına göre daha şık ve gösterişli olmak zorundadır. Bu villa algısını pekiştirebilmek adına çok önemlidir. Villa tasarımı yapılırken iç mekân ve dış mekân tasarımında kullanılan çizgiler aynı tarzı yansıtabilecek özelliklere sahip olduğunda bir villaya hak ettiği muhteşem görünüm kazandırılmış olacaktır.

Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?
Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

İç mimarlık firmaları arasında saygın bir yere sahip olan Dominant iç mimarlık olarak biz  görsel ve işlevsel olarak insanların zevk ve ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap verebilecek olan şık ve estetik villa tasarımları yapmaya devam ediyoruz. Tasarımlarımızı yaparken siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak son derece şık ve görkemli yaşam alanları oluşturuyoruz.

Sizde sahip olduğunuz arsanızı villa olarak değerlendirmek ve şehir hayatının gürültüsünden uzakta huzurla yaşam sürdürmeyi amaçlıyorsanız modern ve tarzınızı en güzel şekilde yansıtacağınız tasarımı uygulayabilmek için bizimle iletişime geçiniz.

Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?
Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Villa Tasarımı  

Villaların tasarımında kullanılan mimari çizgiler mekân hakkında ilk izlenimin oluşmasında ve içinde yaşayanların huzurla vakit geçirmesinde son derece büyük etkiye sahiptir. Sizde villalarınızda ferah ve şık bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız bazı dekorasyon önerilerini tasarımlarınıza yansıtmalısınız.

Villa dekorasyonunda villanın iç dekorasyonunda kullanılan unsurlar villanın hak ettiği şıklığı yakalaması adına büyük önem taşır. Bu nedenle villa dekorasyonu yapılırken en fazla özen gösterilmesi gereken konu villa iç tasarımının özenle yapılmış olmasıdır.

Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?
Villa Dekorasyonunda Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı?

Villa Dekorasyonu

1-Mobilya ve renk tarzınızı en güzel şekilde yansıtabilmeli

Villa iç dekorasyonu yapılırken ilk dikkat edilecek olan unsur dekorasyonda kullanılacak olan renk seçiminin doğru olarak yapılmasıdır. Yaşam alanının modern ve ferah bir görünüm kazanmasında dekorasyonda kullanılacak olan renklerin çok büyük etkisi bulunmaktadır.

2-Yaşam alanlarınızı kullanım amacına uygun olacak şekilde dekore edin.

Dekorasyon yapılırken her oda kullanım amacına göre dizayn edilmeli. Örneğin kalabalık misafirlerin ağırlandığı mekân olan salonlar diğer odalara göre daha fazla özen gerektiren yaşam alanlarıdır. İlk olarak modern ve klasik dekorasyon tarzından kendi zevk ve tercihlerinize uygun olanı seçerek yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Salon tasarımında son yıllarda daha fazla tercih edilen modern dekorasyon tarzını kullanacaksanız seçeceğiniz mobilya ve diğer dekorasyon unsurlarını modern dekorasyon tarzının çizgileri ile tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Daha az eşya kullanarak göz yormayan şık ve ferah bir salon tasarımı yaparak ailece keyifli vakit geçireceğiniz ve misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlayacağınız muhteşem bir ortam oluşturmuş olacaksınız. Oturma odalarının dekorasyonu yapılırken daha samimi ve sıcak bir ortam oluşturmak gerekir.

Ailece daha fazla bir araya gelinen oturma odalarının tasarımı yapılırken kullanılan renkler özenle seçilmeli. Özellikle seçilen duvar ve zemin rengi mobilyalar ile uyum sağlayabilecek tonlardan seçilmeli. İhtiyacın dışında fazla eşya kullanmamak bu ortamda daha rahat ve ferah bir ortam oluşturmak açısından büyük etkiye sahiptir.

3-Villa tasarımında aydınlatma unsurlarını özenle seçin

Bir ortamın aydınlık olması içinde bulunan insanlar üzerinde çok büyük etkiye sahiptir. Ferah ve huzur veren ortamlarda aydınlatma unsurları doğru olarak seçilmiştir. Bir yaşam alanında kullanılan aydınlatma unsurlarının seçiminde kullanılacak alanın genişliği ve güneş ışınlarını alabilme açıları etkili olan unsurlardır.

Yaşam alanının dekorasyonuna en uygun olan aydınlatma unsuru kullanıldığında modern ve şık bir mekân oluşturulacaktır.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder