Veriminizi Artıracak Açık Ofis Tasarımları

Veriminizi Artıracak Açık Ofis Tasarımları

Açık ofis tasarımı, çalışma alanlarında duvar kullanmadan yapılan düzenlemelerdir. Her çalışan için ayrı oda açmak yerine Workstation çalışma masaları tercih edilir. Kullanım alanının genişlemesi sağlayan açık ofis önerileri…

Çalışma Alanlarını Birimlere Göre Ayırma

Ofislerde çalışma birimleri farklılık gösterdiği gibi çalışanların dikkat vermesi ve motivasyon sağlaması adına bulunduğu ortam da önemlidir. Açık ofis önerileri ile ofisin ferah olması sağlanırken çalışanların en verimli ortamda çalışması için de dekorasyonlar yapılmalıdır. Çalışanların bir kısmı müşterilerle iletişim halindeyken diğer çalışanların dikkati dağılabilir.

Müşterilerle iletişim halinde olan çalışanlar için ayrı bir birim oluşturmalısınız. Odaklanmaya daha çok ihtiyaç duyan çalışanlar için cam bölmeler kullanmak daha iyi verim alınmasını sağlar. Ses yalıtımı olan cam bölmeler sayesinde, çalışanların dikkatlerini dağıtacak etkenlerden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Gösterişli Bir Balkon Tasarımı için 7 Farklı Fikir

Alan Tasarrufu Sağlama

Ofislerde oda kullanmak, alanların daralmasına ve dekorasyonun bütünlüğünün bozulmasına neden olur. Son zamanlarda popülerlik kazanan açık ofis önerileri, alan tasarrufu sağlamak için en iyi dekorasyon seçimleridir. Alanı daha verimli kullanmak için şu etkenlere dikkat edebilirsiniz;

  • Her çalışan için ayrı masa almak yerine 2-3 kişinin kullanabileceği uzunlukta masalar tercih edebilirsiniz.
  • Dar alanlarda dikdörtgen formunda tasarlanan, bölme kullanılan masalar alanın geniş görünmesine yardımcı olur.
  • İşletme dosyaları gibi kitaplıkta yer alması gereken eşyalar için duvara monte edilen uçan rafları veya organize masaları kullanabilirsiniz.
  • Çalışma alanı içerisine dinlenme köşesi yapmak yerine ayrı bir ortak kullanım alanı yapabilir, çalışma odasından maksimum verim alabilirsiniz.

Doğru Renk Seçimleri

Duvar ve zemin boyaları, alanların ambiyansını doğrudan değiştirdiği için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Duvarlarda işletme logosunu kullanmak, kurumsal bir hava yaratmanıza yardımcı olur. Logo renkleri ile bütün halinde boyama yapıldığında daha modern bir görünüm elde edilir. Açık ofis önerileri, ofislerin en kullanışlı şekilde dizayn edilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle renk seçiminde daha özgür hareket edebilir, işletmeye sıcaklık katacak tonları değerlendirebilirsiniz.

Çalışanların İhtiyaçlarını Göz Önünde Tutma

Ofis alanından verim almak kadar çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak da önemlidir. Ofis personelleri, çalışma esnasında ve molalarında farklı ihtiyaçlar duyar. Çalışma alanları ile lavaboların çok uzak olmamasına dikkat edilmelidir. Masalarında bardak, kalem, defter gibi ihtiyaç duyacakları eşyalar için alanlar olmalıdır. Açık ofis önerileri ile birlikte son derece kullanışlı olan çalışma masalarını inceleyebilirsiniz.

Ortak Alan Kullanımı

Ofis içerisinde çalışma alanları kadar ortak kullanım alanları da dikkat çeker. Misafirlerin ağırlandığı alanlarda, modern mobilyalar kullanılmalıdır. İşletmenin iyi bir intiba yaratması için ilk izlenim çok önemlidir. Açık ofis önerileri sayesinde ortak alanı toplantı odası olarak da kullanmanız mümkün. Ortak alanda her duvara eşit mesafede olacak bir masa tercih etmelisiniz. Personel sayısına göre yeterli sandalye olmalıdır.

ilginizi çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları 

İşlevsel Duvar Dekorasyonu

Açık ofis önerileri ve dekorasyonlarını incelediğinizde, ortak kullanım alanlarında duvarların etkisini görebilirsiniz. Personellerinizin bir arada çalıştığı alanda, duvarları çalışmak için kullanmasına imkan tanıyın. Panolar ve tahtalar kullanabilir, çalışma planları yapılması için özel dekorasyon parçaları alabilirsiniz. Duvara monte edilen panolara, işle ilgili duyuları asarak her personelin görmesini sağlayabilirsiniz.

Modern Dekorasyon Fikirleri

Ofis dekorasyonunun profesyonel ve modern olması, çalışanların verimini artıran temel etkenlerden biridir. Açık ofis önerileri, çalışma alanından en iyi verimi almanızı sağlar. Aynı zamanda modern ve şık parçalarla bütünlük sağlamanız daha kolaydır. Workstation çalışma masaları, günümüzde birçok ofiste tercih edilen daha modern parçalardır. Mobilya seçimi, aksesuarlar ve uygun duvar boyaları ile estetik görünümler elde edilebilir.

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder