Gösterişli Bir Balkon Tasarımı için 7 Farklı Fikir

Gösterişli Bir Balkon Tasarımı için 7 Farklı Fikir

Balkon tasarımı, sadece masa ve sandalye kullanmaktan ibaret değildir. Zarif ve estetik görünümlü bir balkon elde etmek için dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. Balkon tasarımı için 7 harika öneri…

  1. Mobilya Seçimi

Dekorasyon yapacağınız her alanın ölçülerini almalı, ölçülerine göre mobilya seçimi yapmalısınız. Balkonunuz küçük olsa da son derece kullanışlı masa ve sandalyeleri tercih ederek kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Eğer küçük bir balkona sahipseniz, organize masaları kullanmaya özen gösterin. Duvarla bitişik olan bu masaları sadece kullanırken açmanız yeterli. Sandalyelerin de katlanabilir olmasına dikkat edin. Balkon tasarımı daha az yer kaplayan mobilyalarla yapıldığında, alan tasarrufu sağlanır.

ilginiz çekebilir : istanbul iç mimarlık firmaları

  1. Aydınlatma

Zaman geçireceğimiz alanlarda aydınlatmaya genellikle dikkat etmeyiz. Ancak aydınlatma armatürleri doğru seçildiğinde ortamın daha huzurlu ve sakin olmasını sağlıyor. Balkon tasarımı için aydınlatma armatürlerini tek noktada kullanmamalısınız. Duvarlarda ve mobilyalar üzerinde kullanabileceğiniz led ışıklarla harika bir ortam yaratabilirsiniz. Maliyeti de daha düşük olan led ışıklarla istediğiniz modern görünümleri elde etmeniz daha kolay. Aynı zamanda mumlar, mini gece lambaları da balkonlara en çok yakışan aydınlatma ürünleri.

  1. Oturabilir Alanlar

Balkonda oturma alanı yaratırken alan kısıtlanıyorsa, minderler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Balkon tasarımı için üretimi yapılan rengarenk minderler, her balkonda son derece estetik görünümler yaratıyor. Bir köşesini minderlerle süsleyerek hem oturma alanı elde edebilir, hem de daha minimalist bir görünüm yaratabilirsiniz.

Puf koltuklar da balkonlar için daha iyi oturabilir alanlar yaratmanızı sağlar. Eğer fazla mobilya almak istemiyorsanız, ahşap paletlerle bir köşeye oturma alanı yapabilirsiniz. Oturma alanlarının üzerini kolaylıkla kapatabileceğiniz için yıpranmaz.

  1. Balkon Masası Seçimi

Balkon tasarımlarında hem zor hem de en etkili seçimlerden biri balkon masasıdır. Balkonu yaz aylarında çalışma odası olarak kullanabilir, özel davetlerde misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Bu nedenle seçtiğiniz masaların her ortama uyum sağlayacak daha kullanışlı modeller olması gerekiyor. Günümüzde masa tasarımları katlanabilir olduğu için bu konuda zorluk yaşamazsınız.

Balkon tasarımı için iyi fikirler olan duvara monte edilen masaları tercih edebilirsiniz. Bir duvarın tamamını masa için ayırabilirsiniz. Masayı kullanmak istediğinizde kaldırarak açabilir, daha sonra kapatarak aynı alanı farklı amaçlarla değerlendirebilirsiniz. Eğer geniş bir balkona sahipseniz, masa seçimi yapmanız çok daha kolaydır. Geniş balkonlarda büyük masalarla birlikte sehpalar kullanılabilir.

Ahşap paletler, son günlerin en trend dekorasyon parçaları olduğu için değerlendirebilirsiniz. Ahşap kasaları rengarenk boyayarak sehpa yapmanız mümkün. Minderlerle oluşturduğunuz oturma alanının etrafında yer alacak ahşap mobilyalar, balkonunuza renk katacaktır. Balkonun ortası çok boş kalıyorsa, yuvarlak ve her duvara eşit mesafede duracak bir masa kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

  1. Dış Mekan Aksesuarları

Balkon tasarımı yaparken balkonun içinde istediğimiz her dekorasyon parçasını kullanmamız mümkün olmuyor. Eğer aksesuar kullanmak için yeterli alanınız yoksa dış mekan aksesuarlarını tercih edin. Bu aksesuarları, balkonun dış duvarlarından sarkıtabilirsiniz. Cam önlerine mutlaka bitkiler yerleştirin ve doğal bir alan yaratın. Renkli çiçekler ve kaktüsler, balkonda fazla yer kaplamadığı gibi oldukça zarif gösterecektir.

  1. Odak Noktası Seçin

Mekan dekorasyonlarında her zaman bir odak noktası olmalıdır. Siz de balkon tasarımı yaparken bir parçanızı star parça olarak belirleyin. Havalı mobilyalar, büyük saksılara dikilen çiçekler gibi parçalarla odak noktası yaratarak onun etrafında bir dekorasyon yapabilirsiniz.

  1. Renk Katın

Balkon tasarımı renksiz ve sade olduğunda istediğimiz cıvıl cıvıl alanı elde etmemiz mümkün değildir. Renkli kilimler, renkli mobilyalar ev içerisinde tercih edilmese de balkonlar için en iyi seçimler olacaktır.

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder