Modern Genç Odası Tasarımları

Modern Genç Odası Tasarımları

Genç odası çocuklarımız için önem vermemiz gereken evin en önemli yerlerinden biridir. Çocuklarımızla empati kurarak fikirlerini alarak tasarlamamız gereken bir odadır. Çocuklarımızın genç odasında kendi karakterlerini yansıtmalarını sağlamalı ve onları desteklemeliyiz. Genç odasında hem eğlence, hem çalışma, hem dinlenme hem de çocukların özgür hissedecekleri bir ortam oluşturmalıyız. Genç odaları her bütçeye uygun ve farklı fikirlerin uygulanabileceği ve çocukların gelişimi için oldukça önemli kaynaklara sahip olan odalardır. Genç odaları özellikle ergenlik ve erişkinlik dönemindeki çocuklarımız için farklı şekilde tasarlanmalıdır. Genç odası denince dağınıklık içeren bir resim hayalimizde canlanabilir. Fakat tüm bu saydığımız her şeyi göz önünde bulundurup depolama alanı geniş ve çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak bir oda oluşturmalıyız. Sizlere bu yazımızda modern genç odası tasarımlarıyla alakalı bilgiler vereceğiz.

Odanın Duvarlarına Sürekli Olarak Değiştirilebilecek Aksesuarlar Ekleyin!

Ergenlik döneminden yetişkinlik dönemine geçişi en iyi yansıtan şeylerden biri genç odası duvarlarındaki detaylardır. Posterlerden kurtulup tablolara geçiş sürecinde, duvar renkleri ve duvar aksesuarları sürekli olarak değişime maruz kalmakta. Gençlerin karakterleri ve zevkleri değişir ve gelişir. Ergenlik dönemi içerisinde bu yüzden duvarlardaki aksesuarların kolay değiştirebilir bir yapıya sahip olması son derece önemlidir. Bu tarz değişimlere destek vermek için tablo raflarına yer verebilirsiniz. Ayrıca duvar panoları ya da ızgara panolar kullanabilirsiniz. Böylelikle duvar dekorasyon değişimi için her seferinde duvar delmek gerekmez. Böylece çocuklarınızın ilgi alanına uygun değişimler ve düzenlemeler yapabilir ve geniş bir yöne sahip duvarlar oluşturabilirsiniz.

Çok Amaçlı Bir Oda Oluşturun!

Gençlerin yatak odası sadece yatak odası değildir. Genç odaları; gençlerin ders çalıştığı, oyun oynadığı, kitap okuduğu, oyun oynadığı ve bazı şeyler izlediği, arkadaşlarıyla vakit geçirdiği, yemek yedikleri gibi birçok amacı içerisinde barındıran alanlar olarak bilinir. Bu yüzden modern genç odası tasarımları genelde süit bir daire gibi dekore edilmektedir. Odalarınızın büyüklüğü bütün bu fonksiyonlar için yetersiz kalabilmektedir. Fakat genç odası dekorasyonu için oldukça fazla sayıda portatif çözümler bulunabilir.

ilginizi çekebilir : Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatıya Kalan Arkadaşlar İçin Alan Oluşturun!

Çocuklarınızı evde tutmanın en önemli yollarından biri arkadaşlarıyla rahatça vakit geçirmelerini sağlayabileceği oda tasarlayın. Ayrıca yatak biçiminde karyola alıp, hem çocuklarınızın arkadaşlarını hem de kendi misafirlerinizi rahatça yatıya ağırlayabilirsiniz.

Alanlarımızı Maksimum Düzeyde Değerlendirin!

Küçük genç odaları için dikey kullanımlara önem verin. İki kişilik genç odaları için ranza kullanmak ya da yatağı farklı şekilde odanın üst tarafına yerleştirip odalarınızda geniş alanları serbest bırakabilir ve odaların rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Küçük ya da büyük genç odaları, içinde oldukça fazla özellik barındıkları için oldukça iyi bir mekân organizasyon gerektirmektedir. Bu yüzden çalışma ve giyim alanlarını çift tarafı açık biçimde olan kitaplıkla birbirinden ayırabilirsiniz. Böylece çocuklarınızın dikkatini dağıtan detayları ortadan kaldırabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Modern Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hobilerin Sergilenmesi Müsaade Edin!

Odaların duvarlarında çocukların yaşayan hayali bulunur. Bu duvarlar çocukların karakterlerdir. İşbirliği yapıp bu durumu havalı bir genç odası oluşturmak için kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın hobilerini, karakterlerini, tutkularını en iyi şekilde analiz edip, odalarında onlara İlham veren duvarlar tasarlayabilirsiniz. Müzik, resim ve sanat temalı olan modern genç odaları tasarımı yapabilirsiniz. Mavinin açık tonlarına sahip dekorasyon ürünleriyle odayı destekleyebilir ve çift kişilik bir yatak alabilirsiniz. Ayrıca duvar aksesuarı olarak sörf tahtası ya da müzikle ilgileniyorsa nota resimleri içeren kontrplaklardan oluşan bir tabloyu duvarlarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece gençlerinizin ufkunu açacak güzel bir oda oluşturmuş olacaksınız.

Sizlere bu yazımızda modern genç odası tasarımları hakkında bilgiler verdik. Daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimizden yararlanmak için internet sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

daha fazlası için : https://www.dominand.com/

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder