Ev Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Ev Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evin kalbi, mutfağınızın şık tarzınızı temsil etmesi için mükemmel bir tasarım mantıklıdır. Şık, gösterişli bir mutfak, misafirlerinizden sayamayacağınız kadar fazla iltifat toplayacaktır.

Tasarımcılara göre 2021 için en iyi mutfak trendlerinden birinin, tam olarak mutfak gibi görünmeyen evdeki diğer odalar kadar dekore edilmiş hissettiren mutfaklar olacağını söylüyor.

İster duvarlarınıza yeni bir kat boya katmak, ister mutfak aydınlatmanızı iyileştirmek ister tamamen yemek alanınızı yeni bir mutfak tezgahı veya bir mutfak halısı ile canlandırmak istiyorsanız mimarlardan ilham almaya çalışabilirsiniz.

Tarzınız ne olursa olsun, ister sıcak ister rustik ister şık ve modern olsun, işlevsellik bir mutfakta anahtardır. Kendi mutfağınızın tadilatını yapıyorsanız veya sadece mutfağınızı hayal ediyorsanız, öncelikli olarak planlamaya başlamanız gerekir. Çünkü mutfağınıza plansız yapacağınız her dokunuş yarardan çok zarar verecektir.

ilginizi çekebilir : ev dekorasyon fikirleri 

Mutfak Dolapları

Bir mutfak tadilatı planlarken, dolap tasarımı en önemli seçeneklerden biridir, çünkü dolap yapacağınız en büyük yatırımdır. Mutfak dolaplarınız iyi tasarlanmış ve iyi organize edilmiş olsun ya da olmasın, mutfaktaki güzelliği artırabilir veya bozabilir. Özellikle küçük bir mutfağınız varsa ve bir dolap tasarımı hatası, telafi edilmesi zor olan bir durumu ortaya çıkarabilir.

Tasarımcılar ve mimarlar, genel olarak, evin mimari tarzını yansıtan mutfak dolapları tasarlama veya seçmek isterler. Örneğin, klasik bir villa konutunda, ada tipi dolap olması gerekirken sıradan bir dolap modeli mekanın güzelliğini ikinci plana atabilir.

İster birkaç tasarımcı tarafından 2021 için en iyi mutfak tasarım trendlerinden birini inceleyebilir, isterseniz çalışacağınız mimarın kendi fikrine bırakabilirsiniz. Ancak şık bir tasarıma sahip olmak için çok paralar harcamanız gerekmeyeceğinin de altını çizelim.

ilginizi çekebilir : https://www.dominand.com

 

Mutfak Aydınlatması

Mutfağınıza yeni aydınlatma yapmanın basit ama etkili birkaç yolu vardır. Tasarımcılar, aydınlatma ve kaplamaların mutfak tasarımı trendi konusund bu yıl iyi bir tercih olacağını belirtiyor.

Modern mutfakta aydınlatma önemlidir, çünkü bu alan yeniden evin kalbi haline getirir.

Doğru aydınlatmayı seçmek sadece mutfağınızı daha güzel hale getirmek için değil, aynı zamanda gece geç saatte yemek pişirmek ya da sevdiklerinizle sohbet istediğinizde de rahat etmenize imkan sağlayacaktır.

Mutfağınızın steril ve aşırı parlak görünmesi yerine mutlu ve sakinleştirici olmasını sağlamak çok daha önemli olacaktır.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder