Yerden Isıtma Sistemini Seveceğiniz 6 Farklı Neden

Yerden Isıtma Sistemini Seveceğiniz 6 Farklı Neden

Yerden ısıtma sistemi, sağlamış olduğu konfor ve avantajlarından dolayı günümüzün en çok tercih edilen ısıtma sistemleri arasında yerini alıyor. Isıtma sistemlerinde yaşanan zemin soğukluğu, bu sistemle ortadan kaldırılıyor. Yerden ısıtma sistemi tercih etmek için 6 önemli kriter…

Dengeli Isı Dağılımı

Isıtma sistemleri, geniş odaları dengeli bir şekilde ısıtmayabilir. Genellikle zeminler kış aylarında daha soğuktur. Yerden ısıtma sistemi ise tek noktadan ısınma sorunlarına çözüm sunar. Isıtma sisteminde evin her alanı eşit derecede ısınır.

Yerden ısıtma sistemi, balkon ve bahçeleri de ısıtabilecek bir sistemdir. Kış aylarında ısınma sorunu yaşanan balkonların dengeli bir şekilde ısınmasına yardımcı olur. Bu sayede balkonlarınızı her mevsim kullanabilirsiniz.

ilginizi çekebilir Ev Tadilat ve Yenilerken Üstünde Durulacak 7 Kritik Nokta

Ekonomik Fiyatlar

Ev ekonomisinde ısınma için yüksek bütçeler ayırmak gerekiyor. Özellikle kış aylarında faturalar yüksek olduğu için birçok insan tasarruf sağlamak zorunda kalabiliyor. Yerden ısıtma sistemi, daha düşük sıcaklıkta çalışmasından dolayı ekonomik bir sistemdir. Sistemin kurulu olduğu alanlarda ısı kaybı son derece azdır. Evinizi havalandırdığınızda da zeminler sıcaktır. Tek radyatör üzerinden geniş alanlar ısınır.

Dekorasyonu Bozmaz

Ev dekorasyonunda küçük detaylar bile ortamın havasını bozmak için yeterlidir. Kalorifer petekleri, perdelerin veya diğer dekorasyon parçalarının estetik görünümlerini bozar. İstediğiniz görünümü elde etmek için kamufle etmeniz de zordur. Peteğin önü kapandığında ısı dağılımı engellendiği için kış aylarında mutlaka açmanız gerekir.

Dekoratif görünümler için yerden ısıtma sistemi son derece avantajlıdır. Evin içerisinde petek veya klima gibi dekorasyonu bozan hiçbir parçaya yer vermenize gerek kalmaz. Sistem parke altına döşenir ve üzeri kapatılır. İstediğiniz zemin boyası veya zemin kaplama ürününü kullanabilirsiniz.

Zemin üzerinde kullanılan halıların ve kaplamaların, ısınma üzerine etkisi yoktur. Zemin sıcaklığı, üzerinde halı olsa da eve dağılır ve ısıyı dengeli bir şekilde yayar. Böylece ev dekorasyonunda istediğiniz görünümü bozacak hiçbir detay bulunmaz.

ilginizi çekebilir : Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bahçelerde ve Balkonlarda Kullanılabilir

Diğer ısıtma sistemleri, tek noktadan ısıttığı için dışarıdan gelen soğuk hava ortamın sıcaklığını anında düşürür. Dengeli bir ısı dağılımı olmaması, balkonların ısınmasına engeldir. Balkonlarda petek veya klima kullanılsa da istenen verimi almak zordur.

Bu noktada yerden ısıtma sistemi çözüm sunduğu için balkonlarda daha çok tercih edilmektedir. Balkon camlarından gelen soğuk hava, ortamın ısı dengesini fazla etkilemez. Havalandırmak için camları açmanız da geç ısınması için sorun değildir. Zemin sıcak olduğu için bahçelerde ve balkonlarda minderler kullanabilir, kış aylarında tüm alanları değerlendirebilirsiniz.

Isınmanın En Sağlıklı Yolu

Yerden ısıtma sistemi, yeni nesil bir ısıtma sistemi olup kirlilik önleyici tabaka ile işlenir. Yassı ısıtıcılar, yanmayan ve iletken olmayan filme karbon işlemesi ile elde edilir. Daha sonra bakır şerit kullanılarak tamamlanır. Montaj aşaması da diğer ısıtma sistemleri kadar uzun ve zorlu bir süreç değildir.

Isıtma sistemi kurulurken yalıtım malzemesi en alta yerleştirilir. Polietilen yalıtım malzemesi üzerine karbon ısıtıcı filmler yerleştirilir. Montajın tamamlanması için parke döşemesi yapılır ve kullanılmaya başlayabilir. Hem güvenilir hem de sağlıklı bir sistemdir. Donma, bakım süreci gibi olumsuz etkenler uğraşmanıza gerek kalmaz. Dijital led göstergeleri ile ısı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Daha Kısa Tadilat Süresi

Isıtma sistemini değiştirmek istiyorsanız, uzun süreli tadilatlarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Yerden ısıtma sistemi, oldukça kısa sürede monte edilir. Kullanılacağı alanlara bağlı olarak 1 gün içerisinde tamamlanması da mümkündür. Tadilat yapılırken zemine zarar verilmez ve parke döşemesine özen gösterilir. Bu sayede tadilat sonrası temizlik süresi de en aza iner.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder