Otantik Cafe Nedir?

İnsanların keyif alabilecekleri ortamların başında gelen cafeler doğru dekore edildiği takdirde müşterileri tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. İşletme sahipleri müşterilerinin zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurarak onlara keyif alabilecekleri ve huzurla vakit geçirecekleri bir ortam oluşturabilmek için cafe dekorasyonunda çok farklı tarz kullanılmaktadır. Hizmet edilecek olan müşterilerin zevk ve tercihleri göz önünde bulundurularak dekore edilen cafeler çok hem hedeflediği müşteri sayısına ulaşabilmekte hem de piyasada önemli bir yer edinebilmektedir.

Son zamanlarda cafelere olan yoğun talep ile bağlantılı olarak son derece başarılı ve farklı cafe dekorasyonu yapılmaktadır. Bunlardan biri de eskiden beri mevcut olan ve özünden hiçbir şey kaybetmemiş olan unsurların dekorasyonda kullanıldığı otantik cafelerdir. Otantik cafelerin tasarımı yapılırken dekorasyonda kullanılan bütün unsurlar orijinal ve aslına uygun olan aynı zamanda Anadolu dan izler barındıran yapıda olması çok önemlidir. Dekorasyonda kullanılan bütün unsurlar aynı tarzı yansıtabilen aynı zamanda modern çağa uygun olan çizgiler taşımalıdır.

Otantik Cafe Nedir?
Otantik Cafe Nedir?

Günümüzde otantik cafelere olan ilgi her geçen gün daha da artmakta insanlar özgün olan ve özü yansıtan ortamlarda bulunmaktan hoşlanmaktadır. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için çok farklı otantik cafe dekorasyonları yapılmaktadır.

Otantik Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnsanlar genellikle kendilerini huzur veren ve keyifle vakit geçirebilecekleri ortamları tercih ederler. Bir cafenin müşterisine bu imkânları sunabilmesi için verdiği hizmetin kalitesiyle birlikte doğru şekilde dekore edilmesi de gereklidir. Bir işletme sahibi mekânına gelen müşteri sayısını artırmayı hedefliyorsa mutlaka mekân için en doğru olan dekorasyonu yapmış olması gerekmektedir.

Otantik Cafe Nedir?
Otantik Cafe Nedir?

İşletme sahipleri cafeye otantik bir görünüm kazandırmayı amaçlıyorsa ilk olarak bu tarza göre dekore edilen cafeleri inceleyerek fikir sahibi olmalıdır. Mekâna otantik bir hava katarak aynı zamanda modern çağın gerektirdiği bütün çizgileri dekorasyona yansıtarak başarılı bir cafe dekorasyonu yapılabilmektedir. Otantik cafe tasarlamayı düşünenler ilk olarak insanlara rahat bir ortam oluşturmayı amaçlamalıdır. Dekorasyonda kullanılan unsurlar seçilirken özü yansıtan ve daha çok Anadolu da kullanılan unsurlara yer verildiğinde insanlara modern çağda geçmişi en güzel şekilde yaşatabilmektedir.

Otantik cafelerde genellikle orijinal unsurlar yer almalıdır. Orijinalliğin korunduğu otantik cafelerde müşterilere daha çok özü yansıtan bir atmosfer oluşturulmuş olacaktır. Birçok insanın tercih ettiği otantik cafeler yapaylıktan çok uzak olan mekânlardır. Bu cafelerin tasarımı yapılırken mümkün olduğunca doğal unsurlara yer verildiği takdirde dekorasyonda başarılı olunacaktır. Çünkü ne kadar doğallıktan uzaklaşılırsa otantiklikten de o kadar uzaklaşılmış olunacaktır.

Otantik Cafe Nedir?
Otantik Cafe Nedir?

Otantik Cafe Dekorasyonunda Renk Seçimi

Otantik cafe tasarımında kullanılacak olan renkler seçilirken birçok unsur göz önünde bulundurulmalıdır. Mekânın genişliği, güneş ışınlarını aldığı açı ve oluşturulmak istenen atmosfer renk seçimi üzerinde büyük etkiye sahiptir. Öncelikle otantik cafe dekorasyonunda kullanılacak olan rengi belirlerken cafenin büyük veya küçük oluşu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin dar bir alana sahip olan bir cafe dekore edilirken seçilecek olan renk mutlaka alanı olduğundan daha geniş gösterebilecek özelliklere sahip olan bir renk olmalıdır. Dar alanlara sahip ola cafelerde daha çok açık tonlara yer verilmesi ortamı daha ferah ve iç açıcı hale getirecektir.

Otantik Cafe Dekorasyonunda Mobilya Seçimi

Otantik cafeler dekore edilirken mekâna en fazla uyum sağlayacak olan malzeme şüphesiz ahşaptır. Ahşap dekorasyon unsurları arasında en fazla doğal görünüme sahip olan malzemedir. Özellikle cafede bulunan masa ve sandalyelerin ahşap olması cafenizin otantik bir görünüm kazanması açısından çok önemlidir. Metal ve plastik ürünler otantik cafenin atmosferine çok uygun olmadığından dolayı tercih edilmesi önerilmemektedir. Çünkü plastik ve metal bir sandalyenin kullanıldığı cafe dekorasyonunda otantik değil modern bir görünüm sağlanmış olacaktır.

Sponsor Reklam 
Kültür Taşı 
Kültür tuğlası 
İç mimarlık Ofisleri 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder