Restoran Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Restoran Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Restoran dekorasyonu ev dekorasyonundan farklı bir biçimde, müşterilerin dikkatini çekecek bir yapıda olmalıdır. Müşterilerin kendini iyi hissetmesini sağlayacak konfora sahip olacak biçimde yapılmalıdır. Sosyal hayatımızın önemli bir parçası olan restoranlar günümüz şartlarında müşterilerin ilgisini çekmek için özel ve farklı aksesuarlar ile dekore edilmelidir. Restoran dekorasyonu yapıldığında ilk önce müşterilerin rahatça zaman geçirmelerini sağlayabilecek bir düzen kurulmalıdır. Fakat günümüz şartlarında bu öncelik ilk sıradan düşmüş ve birinci sırada restoran dekorasyon aksesuarlarıyla restoranın dekore edilmesi ilk sıraya yükselmiştir. İhtişamlı bir restoran dekorasyonu yapılırken müşterilerin konforu ve rahat vakit geçirmesi dışında restoranın iyi bir şekilde süslenmesi ve iç havanın müşterileri iyi hissettirmesi öncelik verilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

Restoran Dekorasyonu Müşterilerinizin Kendini Özel Hissetmesini Sağlar!

Restoranlarda öncelikli olarak mekânların kapasitesine uygun biçimde sandalye ve masa düzeni yapılmalıdır. Sandalye ve masa sayısı mekânda müşterilerin kotasını belirleyen önemli unsurlar arasında yer alır. Bu yüzden profesyonel olarak bu işi yapabilecek mimarlarla çalışılmalıdır. Mimar restoran alanlarına göre ölçeklendirilen yerleşim planını hazırlayıp masa ve sandalye yerleşimini en iyi şekilde yapmalıdır. Bu aşamadan hemen sonra kafe dekorasyon aksesuarlarının yerleşiminin yapılabilmesi için restoran dizayn çalışmalarının yapılması gereken süreç gelir. Restoranlarda müşterilerce istenen görsel bakımdan göze güzel gözüken ve insanların dikkatini dağıtmayan aksesuarlarla süsleme yapılmalıdır.

ilginizi çekebilir : Salon Dekorasyonu Fikirleri

Restoran Dekorasyonu Sayesinde Daha Kaliteli Ortamlar Oluşturabilirsiniz!

İç mimar ve dekoratörler duvar dekorasyonu ve tavan süslemesiyle restoranları farklı bir hale getirmektedirler. Duvarlarda olan niş, duvar rafı, duvara asılı olan ipler yardımıyla mükemmel olan duvar dekorasyonu yapan dekoratörler ve mimarlar restoranların tasarımını yaparken lüks restoran dekorasyon konseptinden kopmadan özel dekorasyon çalışmaları yaparlar. Restoran duvar ve kapılarının vintage bir görüntüye sahip olması ve giriş bölümünde ahşap dekorasyon, özel objeler, kara tahta, tebeşir süslemesiyle hayranlık oluşturabilecek dekorasyonlara imza atabilirler. Bugünün şartlarında ahşap dekorasyonlar yaygın bir biçimde tercih edilen dekorasyon türleri arasında yer almaktadır. Bu sebepten ötürü ağaç kütüğü kullanılarak ya da ahşap modelleriyle ahşap restoran dekorasyonları daha çok revaçta dekorasyon modelleridir.

Ahşap olan restoran süslemeleri, müşterilerin memnun olmasını sağlayan ve seyir zevki oluşturan ürünlerdir. Restoranlarınızın dekorasyonunda ahşap detaylara önem veriniz. Bu yüzden günümüzde birçok restoran ve kafelerde dekorasyon çalışmaları dışında özel aksesuarlar kullanılarak birtakım süslemeler yapılmaktadır. Dekorasyona yardımcı olan ahşap unsurlar kullanılarak görsel seyir zevki artıyor.

Alanlara Göre Tasarım Kriterleri Nelerdir?

Restoranlarda öncelikle alanlara göre tasarım oluşturulmalıdır. Kullanılacak olan alana yerleştirilen sandalye ve masa modelleri profesyonel bir iç mimar tarafından seçilmelidir. İç mimarlar tarafından seçilen bu modeller yine iç mimarlar tarafından yerleştirilmelidir. Böylelikle maksimum düzeyde müşteri kapasitesine sahip olabilecek restoran dekorasyonu yapılmış olur ve alan üst düzey verimlilikle kullanılmış olur.

ilginizi çekebilir : Modern Pastane Dekorasyon Fikirleri

Lüks Kavramında Dekorasyonun Büyük Bir Etkisi Vardır!

Lüks restoran tasarımı yapılınca bütün detaylara en ince ayrıntısına kadar önem verilmelidir. Tavandan sarkan avizelerin büyüklüğünden modeline, kullanılması planlanan masa ve sandalye modellerine, duvar renklerine, zemin döşemesi gibi birçok detay lüks kavramını ortaya çıkarır. Bu detayların iyi bir biçimde sentezlenmesiyle ortaya lüks restoran ve kafeler çıkarılır.

Restoran dekorasyonlarında müşteriler renkli bir görüntü isteyebilir. Böyle bir tercih söz konusu olduğunda kafe dekorasyon aksesuarları oldukça farklı renklerden seçilebilmelidir. Bu yüzden renkli bir dünya oluşturmak için ekstra çaba harcamanız gerekir.

Sizlere bu yazımızda restoran dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Ev, kafe, restoran, kış bahçesi gibi konularda dekorasyon fikirleri almak için bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder