Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Hususlar

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilecek Hususlar

İnsansız bir ofis mi düşünüyorsunuz? Dünyayı havasız düşünmek kadar saçma bir düşünce demek doğru olacak. Çünkü ofisin türü ve boyutu ne olursa olsun, çalışanlar ile başlar müşteriler ve misafirlerle biter. Aynı şekilde, ofis tasarımı büyüme başarısı için gereklidir. Bir müşteriye güçlü bir ilk izlenim yaratmak, iş ilişkisini geliştirmede önemli bir sonuç verecektir.

Ofis dekorasyonu, işin yürütülmesinde hayati bir rol oynar. Ticari ortamınıza şık bir makyaj yaptığınızda, insanların işletmeniz hakkındaki algısını güçlendirirsiniz. Temiz ve bakımlı bir ofis işin kalitesi, sınıfı ve verimliliği hakkında çok şey anlatır. Bunun için güzel bir ofis dekoru olağanüstü bir büyüme sağlayabilir. 

Çevrenin insan davranışı üzerindeki etkisine yönelik yapılan birçok çalışma, fiziksel çevrenin çalışanın mutluluğu ve üretkenliği üzerinde önemli etkileri olduğunu göstermiştir. Çalışmalar ayrıca iyi dekore edilmiş bir ofiste çalışanların işe devamsızlıklarının daha az olduğunu göstermiştir.

Ofis içerisinde bazı yaratıcı değişiklikler yapmak büyük bir kazanç sağlayabilir. İşte başlangıçta izleyebileceğiniz bazı ofis tasarımı fikirleri.

Her şey Düzenli Olmalı

Her şey için bir yere sahip olmak ve her şeyi yerinde tutmak, bir ofisi etkileyici kılmanın en iyi yoludur. Ayrıca dağınıklığı ortadan kaldırmış olur. Düzenli olmak demek her şeyi atmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunları dekorasyonu geliştirmek için düzenlemek demektir.

Doğal Işığa Dikkat Edin

Doğal ışık, ofis dekorunu güçlendirmek için harikadır. Ofisi, mevcut maksimum doğal ışığı kullanabilecek şekilde tasarlayın. Gün ışığının içeri girmesine izin vermek için büyük cam pencereler takmak iyi seçenektir. Doğal ışıktan yararlanmak için daha fazla pencere de ekleyebilirsiniz. Ofisteki aydınlatmayı da optimize etmelisiniz. Daha iyisi, bu geleneksel tepe flüoresan ışıklarından kurtulun ve bölgesel aydınlatma sağlayın. Dolaylı aydınlatmayı tercih etmek ofis dekorasyonunun iyileştirilmesine yardımcı olur ve enerji açısından verimli hale getirir.

Çalışanları Rahat Ettirmelisiniz

Konfora öncelik verilmelidir. İnsanların keyifle çalışabilmesi için tüm koltuk ve sandalyeler rahat olmalıdır. Mobilyalar en iyi verimi elde etmek için omurgayı desteklemek üzere ergonomik olarak tasarlanmalıdır. Ayrıca, monitörlerin gözlerle aynı hizada olduğundan ve klavyelerin rahat bir yüksekliğe yerleştirildiğinden emin olun. 

ilginizi çekebilir : Ofis tasarım fikirleri Önerileri 

Doğal Bir Ortam Oluşturun

Biyolojik yaratık olan insanlar doğadan büyük ölçüde etkilenir. Mümkün olduğunca, insanların dışarıdaki manzarayı görebilmesi için pencerelere bakan oturma düzenlemeleri yapın. Duvardan duvara yansıma önleyici cam pencere bu amaç için harikadır. Bunun mümkün olmadığı yerlerde, doğal efektler kullanabilirsiniz.  

Şık Bir Zemin Seçin

Güzel ve işlevsel bir zemine sahip olmak, bir ofisi etkileyici kılar. Zeminleri taş ve seramik karolarla yenileyebilirsiniz. Beton zeminleri boyayabilir ve üzerini halı ile kaplayabilirsiniz. Halı ofis içerisindeki gürültüyü kesecektir.   

Dinlenme Alanı Oluşturun 

Ofisinizin boyutu ne olursa olsun, bir mola alanı iç mekanı iyileştirmeye yardımcı olur. Ofiste insanların sorunları tartışabilecekleri ve çözümler bulmak için beyin fırtınası yapabilecekleri bir alan seçin. Çalışma bölgesinin dışında ayrı bir oda olabilir. Evden uzakta bir ev hissi uyandırmak için dekorasyonu vurgulayabilirsiniz.  Ofiste doğadan ilham alan bir mola alanı oluşturmak, aynı zamanda mekanı şık kılar.

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder