Evinizi Isıtırken İçinizide Isıtacak Şömine Modelleri

Evinizi Isıtırken İçinizide Isıtacak Şömine Modelleri

Evlerin tasarımları farklılık gösterdiği için tüm şömine modelleri ev dekorasyonuna uyum sağlamayabilir. Şömine seçiminde öncelikle ne amaçla kullanılacağına karar verilmelidir. Beklentiniz ısıtmasından ziyade dekorasyonsa oldukça şık ve modern seçimler yapabilirsiniz. Isınmak içinse daha geleneksel modelleri tercih etmeniz gerekiyor.

Duvar Şömineleri

Duvar şömineleri, son yılların öne çıkan modelleri arasında yer alıyor. Bu şömine modelleri, şömine soba olarak da adlandırılan, doğalgazlı veya elektrikli olan modellerdir. Baca sorunu olmaması, her evde kullanılmasına imkan sağlamıştır. Tek düğme ile çalıştırabilir, nahif görünümü ile evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Duvar şöminelerinin tasarımları, diğer şömine modellerine göre daha fazladır. Dış formunun kare, üçgen ya da dikdörtgen olmasını istiyorsanız, aradığınız modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Duvara monte edildiği için küçük odalarda da rahatlıkla tercih edilebilir.

ilginizi çekebilir : Modern Ofis Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Cam Şömine

Geleneksel şömine modellerinden oldukça farklı olan cam şömineler, şömine ünitesi olarak odalarda yerini alıyor. Duvardan bağımsız tasarlandığı için üç tarafı da cam olan şömine modelleri bulunuyor. Zarif tasarımları seviyorsanız, cam şöminelerle odanıza istediğiniz havayı katmanız mümkün.

Şömine ünitelerinde kullanılan renkleri, odanızdaki diğer mobilyalara göre belirleyebilirsiniz. Birçok renk seçeneği olduğu için dekorasyon aşamasında karar değiştirmeniz de gerekmiyor. Üniteleri odanın herhangi bir bölgesinde tercih ederek alan tasarrufu sağlamayabilirsiniz.

Hem Klasik Hem Modern Şömineler

Modern şömineler, şömine ünitesinde içerisinde yer alan ve camla kaplanan modeller olarak karşımıza çıkıyor. Bu görünümün yarattığı zarafeti, klasik dokunuşlarla bütünleştirebilirsiniz. Bu şömine modelleri, ateş tuğlaları içerisine yerleştirilen üniteler karşımıza çıkıyor. Görünümü kadar ısı dağıtımına da önem verenler için en doğru seçimlerden biri. Klasik duvarlara monte edilen bu üniteleri, odanın merkezlerinde kullanabilirsiniz. Dikkat çekici tasarımı ile odanın tüm havasını değiştirmek için yeterlidir.

TV Ünitesi ile Bütün Şömine

TV üniteleri, salon dekorasyonlarının star parçaları olduğu için birçok eşyayı gölgede bırakabiliyor. Hem TV ünitesi hem şömine kullanmak istiyorsanız, TV ünitelerine entegre edilen modelleri tercih edebilirsiniz. Geleneksel modellerden son derece farklı olduğu için modern dekorasyonların vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor.

Şömine modelleri odaların merkezlerinde bulunduğunda, minimalist görünümler elde etmek zordur. Ancak TV ünitelerine yerleştirilen bu modeller, minimalist görünümleri ile ortamın estetiğini bozmuyor. Bir duvarı TV ünitesine ayırmak istediğinizde son günlerin en modern tasarımları olan bu modelleri tercih edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Taş Şömine

Şömine modelleri arasında popülerliğini kaybetmeyecek olan taş şömineler, görkemli dokunuşlar arayanların vazgeçilmezi. Klasik şömine modellerinin vintage havası ve ihtişamı, girdiği her alanı değiştirmeye yetiyor. Taş şömine ünitelerinde kullanılan işlemeler, odada aranan şıklığın yakalanması için de yeterli.

Sıradışı Tasarımlar

Şömineler, elektrikli, doğalgazlı ve odunlu olarak birbirinden ayrılır. Şömine modelleri denildiğinde gözümüzde canlanan modeller, odunlu, klasik taşlarla dizayn edilen ünitelerdir. Dekorasyon parçalarının gelişmesi, şömine ünitelerine de modern dokunuşlar yapılmasını sağlamıştır. Görkemli, odunlu şömine istemiyorsanız, sıradışı tasarımları ile ön plana çıkan modelleri değerlendirebilirsiniz.

Yenilikçi formlara bakıldığında dikdörtgen ve üçgen gibi alışık olmadığımız modeller karşımıza çıkıyor. Sade bir dekorasyon istiyorsanız, dikdörtgen formlu şömineleri duvara entegre olarak kullanabilirsiniz. Şöminelerin alt kısımlarında odunluk, kitaplık gibi alanlar açıldığında, son derece modern görünümler ortaya çıkıyor.

Minimalist Tasarımlar

Son zamanların trendi olan minimalist tasarımlar, şömine tasarımlarında da karşımıza çıkıyor. Az eşya, açık tonlar ve sade duvar boyaları ile dizayn edilen odalarda minimalist şömineler kullanabilirsiniz. Bu modeller, fazla yer kaplamadığı gibi odanın dekorasyonuna son dokunuşunu yapıyor ve oldukça estetik bir görünüm ortaya çıkarıyor.

 

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder