Dış Cephe Tasarımı Örneklerinden bir kaçı…

Dış Cephe Tasarımı

Dış cepheler sadece iç mekân ile dış mekânı ayıran bir unsur olmanın yanında yapının kimlik kazanmasında en büyük etkiye sahip olan faktördür. Bir başka deyişle dış cephe yapı için kıyafet niteliğindedir. Nasıl ki bir insan hakkında fikir sahibi olmak için onun kıyafetlerine bakıyorsak bir yapının tarzı ve kimliği hakkında ön izlenimi o yapının dış cephe tasarımı oluşturmaktadır. Yani dış cepheler yapı hakkında mesaj veren yüzeylerdir. Bir yapının çevresiyle sağlıklı ve uyumlu bir şekilde bağlanabilmesi için doğru bir dış cephe tasarımı yapılmış olması gerekir.

Günümüzde teknolojide yaşanan yenilikler dış cephe tasarımlarında çok fazla seçenek sunmaktadır. Bu sınırsızlık içerisinde dış cephe tasarımlarında yapılması gereken en doğru şey ise teknolojinin sağlamakta olduğu avantajları bilinçli ve doğru şekilde kullanabilmektir. Böylece kullanıcılarına en fazla yarar sağlayacak olan dış cephe tasarımı konusunda başarı sağlanmış olacaktır.

Yılların vermiş olduğu tecrübe ve alanında uzman ekibimiz ile sizlere konforu yaşatan ve çevresiyle uyumlu dış cephe tasarımı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz tasarımlarda teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak şık ve estetik değer taşıyan yaşam alanları oluşturuyoruz. Sizden gelen talep ve istek doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Tasarımlarımıza başlamadan önce dış cephe tasarımı yapılacak olan yapı ile ilgili gerekli olan bütün analizleri yaparak size en fazla fayda sağlayacak olan tasarımı sunuyoruz. İlk etapta dış cephe tasarımı yapılacak olan yapının konumu ve çevresinde yer alan unsurlar ile ilgili olan ön çalışmamızı yapmaktayız. Çünkü çevresel faktörler dış cephe tasarımı için çok önemli unsurlardır. Dış cephe tasarımında başarılı bir yapı ortaya koyabilmek adına tasarımda gerekli olan bütün detayları bir uyum içerisinde olabilecek ölçüde kullanmaktayız. Yaşadığınız konutun ya da çalıştığınız işyerinizin dış cephe tasarımının kusursuz olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Dış Cephe Tasarımlarında İç Mimarlık Firmaları malzeme seçimi

Dış cephe tasarımlarında malzeme seçimi çok önemli bir role sahiptir. Yapının çevresine vereceği imajı belirleyen en temel unsur tasarımda kullanılan malzemenin türü ve kalitesidir. Yapmış olduğumuz dış cephe tasarımlarında taş, tuğla, metal panel, ahşap ve daha farklı malzemeler kullanmaktayız. Dış cephe tasarımında kullanacağımız malzemenin türünü belirlemede çevresel faktörler ve binanın yapısı gibi birçok ayrıntıya dikkat etmekteyiz. Dış cephe tasarımlarımızda kullandığımız malzemeleri seçerken yapıya en uygun olmasına ve yapının şık ve estetik değer kazanmasını sağlayan malzemeler kullanmaya son derece özen göstermekteyiz.

Gelişen teknolojiye paralel olarak sektörde yaşanan değişiklik ve yenilikler dış cephe tasarımlarında özgün uygulamaları da beraberinde getirmektedir. Bizler tamamen sizlerin zevk ve tercihlerini yansıtan sıra dışı cephe tasarımları yaparak farkınızı ortaya koymaktayız. Çünkü dış cephe tasarımlarında her ne kadar çevresel faktörler, yaşanılan bölgenin iklimi ve benzeri faktörler etkili olsa da yaratıcılık konusunda sınır yoktur. Sıra dışı ve farkınızı ortaya koyan dış cephe tasarımlarımızda sizlerin konforu en üst seviyede yaşamanızı sağlamaktayız.

Dış cephe tasarımları yan yana gelerek yaşanılan şehrin kimliğini ve karakterini oluşturan görsellerdir. İşte bu nedenle yapının dış cephe tasarımında çevresine uyumu çok önemlidir. Dış cephe tasarımı ne kadar doğru yapılırsa yapılsın çevresi ile uyum halinde olmayan yapılar hoş bir görünüm sunmayacaktır. Bu nedenle tasarımlarımızı yapmadan önce çevresel faktörlerin analizini yaparak tasarımda kullanacağımız malzemenin çeşidine ve tarzına karar vermekteyiz.

Dış cephe tasarımları evlerinizin ve işyerlerinizin dışarıdan bakıldığında şık ve estetik görünüm kazanmasını sağlayan en temel unsurdur. Nasıl ki insanlar kıyafetleri ile değerlendirilip, karşılanıyorsa yapılarda görünümleri ile değer kazanmaktadır.

İstanbul’da iç mimarlık hizmetleri veren Dominand İç Mimarlık Ofisi Özellikle dış cephe tasarımı alanında bir çok Projeye İmza atmıştır