Nargile Cafe

Son dönemlerde popüler hale gelen cafelerden biri de şüphesiz nargile cafelerdir. Nargile cafeler insanların öncelikle keyifli vakit geçirip stres atabilecekleri mekânlar arasında gelmektedir. Nargile keyfi ile birleşen sohbet ortamı kişiye huzur vermekte ve üzerindeki stres ve gerginliği atabilmesinde yardımcı olmaktadır. Bir nargile cafenin müşterilerinin bütün talep ve isteklerine cevap verebilecek nitelikte tasarlanması son derece önemlidir. Bu nedenle nargile cafelerin dekorasyonu yapılırken oluşturulacak olan atmosferim müşterilerin sohbet ve keyif alma süresinin maksimum seviyeye çıkarılması mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir unsurdur.

Nargile Cafe Dekorasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir? 

Her cafenin kendine özgü dokusu ve karakterini yansıtan bir atmosferi vardır. Verilen hizmetin türüne ve çeşidine göre farklı unsurların dekorasyonda kullanılması istenilen atmosferi oluşturabilmek açısından çok büyük önem arz eden bir konudur.

Cafe dekorasyonunda modern çağın yenilikleri kullanılarak son derece şık ve estetik mekânlar oluşturulmaktadır. Son dönemlerde inanların sıklıkla tercih etmekte oldukları nargile cafeler çok güzel bir şekilde dekore edilerek müşteriler için keyifle nargile içilip sohbet edilen mekânlar haline gelmektedir. Nargile cafelere olan talepteki artışa bağlı olarak çok farklı dekorasyon fikirleri ortaya çıkmıştır. Bu sebep işletme sahiplerini sektörde tutunabilmek ve rakiplerinden farklı dekorasyon oluşturmak zorunda bırakmıştır. İşletme sahipleri cafelerini müşterileri için son derece keyif veren ve kendilerini rahat ve huzurlu hissedebilecekleri bir ortam oluşturabildikleri takdirde müşteri sayılarını artırarak karlılığını yükseltebilmektedir.

Nargile Cafe
Nargile Cafe

Mekanın Yüksekliğini Doğru Şekilde Ayarlayın 

Nargile cafelerin dekorasyonu yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta mekânın yükseltisinin doğru şekilde oluşturulması olacaktır. İnsanların öncelikli olarak nargile içmek için geldikleri bu mekânda tavanın mümkün olduğu kadar yüksek olması daha havadar bir ortam oluşturulabilmesi açısından büyük öneme sahiptir. Dumanın ve kokunun fazla olduğu nargile cafelerde havalandırmanın en güzel şekilde yapılması ortamın boğucu ve bunaltıcı olmasını engelleyerek daha ferah bir atmosfere sahip olmasına sebep olacaktır.

Nargile cafelerin dekorasyonu yapılırken teras ve tente sistemlerin kullanılmasıyla oluşturulacak mekânda nargile içilebilecek daha havadar bir ortamın oluşması sağlanacaktır.

Nargile Cafe
Nargile Cafe

Nargile Cafelerin Dekorasyonunda Otantik Unsurların Hâkimiyeti

Nargile cafelerin dekorasyonu yapılırken daha özü yansıtacak olan otantik unsurlara yer verilmesi doğal ve samimi bir ortam oluşturulması açısından önemli bir faktördür. Örneğin yerde dokuma minderler kullanılarak oluşturulan oturma alanları müşteriler için rahat bir mekân oluşturulması açısından önemlidir. Bunun dışında nargile cafelerin dekorasyonunda otantik aksesuarlara yer verilmesi ile insanların geçmişi modern çağda yaşamasına olanak sunulmaktadır. 

Ferah ve Huzur Veren Bir Ortam Oluşturun 

Nargile cafeler dekore edilirken mümkün olduğunca doğa dokusuna yer vererek manzara eşliğinde insanların huzur bulacakları bir mekân oluşturulması için gayret göstermek gerekmektedir. Manzara ile taçlandırılmış olan mekânlar insanların daha fazla keyif alıp uzun süre mekanda kalmasını sağlayacak olan bir etken olacaktır.

Nargile Cafe
Nargile Cafe

Nargile Cafelerde Aydınlatma Unsuru 

Nargile cafe dekorasyonunun en can alıcı noktası aydınlatmanın doğru şekilde ve mekanın amacına uygun şekilde oluşturulması olacaktır. Daha çok dekoratif aydınlatma unsurlarına yer verilerek yapılan nargile cafe dekorasyonu daha başarılıdır. Özellikle sarkıt lambalara ve dekoratif lambalara yer verilen cafe dekorasyonlarında müşteriler için ferah ve şık bir ortam oluşturulmuş olacaktır.

Rahatlık ve Huzur Ön Planda Olmalı 

Nargile cafeler keyif alma ve huzurlu vakit geçirme amacıyla gidilen mekanlar arasında yer aldığı için işletme sahipleri cafelerini dekore ederken müşterileri için huzur veren rahat ortamlar oluşturmayı amaç edinmeleri gerekmektedir. Özellikle müşterinin oturacağı sandalye ve masa son derece özen gösterilerek seçilmeli müşteri için rahat bir oturma imkanı sunabilen sandalyelere dekorasyonda yer verilmelidir.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder