Fırın Dekorasyonu Tasarımı Nasıl Olmalı?

Dekorasyon ev, işyeri gibi ticari alanlarda en çok talep edilen uygulamaların başında geliyor. Özellikle cafe fırın dekorasyonu hijyenin ön planda olması gereken alanlar olduğu için bu alanları dekore ederken dikkatli hareket etmek en doğru çözümü de beraberinde getirir. Ticari alanlarda yapılan dekorasyonların mutlaka profesyonellik gerektirdiğini biliyoruz. Çünkü mekandan içeri giren birisinin neler hissedeceği tekrar dönüş konusunda çok önemlidir. Siz müşterilerinize tekrar gelmelerini sağlayabilecek temiz, dekoratif ve hoş bir alan sunarsanız hem akılda kalıcılığınız artar hem de geri dönüşleri daha çok artırırsınız. Ticari işletmelerde markalaşma çok önemlidir. Bu nedenle ticari bir cafe veya fırın işletiyorsanız öncelikli olarak kurumsal yapınızı ön plana çıkarmanız gerekir. Gıda işi hijyen gerektiren ve temizliğin ön plana çıktığı yerlerdir. Bu da ister istemez mekandan içeri giren bir müşterinin gözleriyle sağı solu süzmesine neden olur. Müşteri içeride olumsuz bir durumla karşılaştığında bir daha geri dönmeyeceği gibi satın almadan da çıkabilir. Bunun için dekorasyon ticari işletmelerin en güzel vitrini olmak zorundadır.

Fırın dekorasyonunu ele aldığımızda ise burada dikkat biraz daha ön planda olmak zorundadır. Çünkü müşteriler mekandan içeriye girdikleri zaman kendilerini büyülenmiş hissetmek isterler. Bunu yapabilmenin en kolay yolu da zemin ve aydınlatmadır. Aydınlatma hem ortamın temizliğini ön plana çıkarır hem de satışını yapmış olduğunuz ürünlerin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

cafe modeli

Fırın dekorasyonu firmaları

Fırın dekorasyon firmaları bu hizmeti verirken öncelikli olarak tasarımın sektörünüzle alakalı olmasını tercih eder. Bunun içinde bütçe mutlaka ön planda olmak zorundadır. Siz bütçenizi ne kadar esnek tutabilirseniz müşterilerinizin gözünde de bir o kadar şık mekan oluşturabilirsiniz. Fırından içeri giren müşteri yere odaklandığını düşünürsek yerlerin kolay temizlenebilecek bir malzemeyle kaplı olması tercih edilmelidir. Bunun içinde parlak malzemelerin kullanılması gerekir. Parlak malzemelerin temizliği zor gibi görünse de yapılan temizliği çok daha rahat gösterebilir. İçerideki mekanda ağır bir koku olma ihtimaline karşın havalandırma en iyi şekilde ele alınmalıdır. Havalandırmayı tam anlamıyla yaptığınızda mekanda hamur ve benzer malzemelerin kokusu olmayacağı gibi oturma alanlarındaki müşterilerde durumdan rahatsız olmaz. Fırın dekorasyonlarında genelde yapılan işlem fırın bölümünü gizli tutmaktır. Ancak bunun doğru bir fikir olduğu da söylenemez. Fırın bölümü ne kadar şeffaf olursa müşterilerinizde sizin güvenilirliğinizden emin olurlar. Bu da daha fazla müşteri potansiyeli anlamına gelecektir.

cafe modeli

Fırın uygulama firmaları

Fırın uygulama firmaları dekorasyonda trendleri takip ederken dünyayı da yakından incelemek zorundadır. Çünkü değişen moda dekorasyon sektöründe de firmaları değişik modeller üzerinde durmasını zorunlu kılar. Fırınınızı dekore ettirirken dikkat etmeniz gereken önemli hususların başında daha önceden fırın dekorasyonu yapmış olan firmalardan birisini tercih etmektir. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuç sizi memnun etmeyeceği gibi boşa zaman ve emek kaybı anlamına gelir. Dekorasyona başlamadan önce mekanın genel olarak çizimi yapılarak uç boyutlu bir şekilde sonucun izlenmesi gerekir. Uç boyutlu modellemeler mekanın bittikten sonraki göruntusunu birebir ortaya çıkaracağından dolayı memnuniyetinizde daha fazla artırılmış olacaktır.

Fırın dekorasyonunda hijyen en ön planda tutulması gereken faktördür demiştik bunun içinde fırın içerisinde kullandığınız malzemelerden tutunda giderlere varıncaya kadar hepsinin hatasız bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Fırın yıkanmadan temizlenmesi gereken bir alan olduğu için masalar arasındaki temizlik mesafesi de çalışanı zorlamaması gerekir. Temizlik aşamasında çalışanın zorlanıyor olması temizliği tam olarak ortaya çıkaramayacaktır.

 

DOMİNAND İÇ MİMARLIK
En kısa sürede ekibimiz tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.
Gönder